Yatırımcılar Değerlendirsin: “Bitcoin (BTC) Bu Noktadan Sonra Düşmez”

Yatırımcılar Değerlendirsin: “Bitcoin (BTC) Bu Noktadan Sonra Düşmez”

Piyasanın önemli isimlerinden Willy Woo, Bitcoin fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda mevcut fiyat hareketlerinin boğaları desteklediğini ve lider kripto para biriminin bundan sonra büyük düşüşler yaşamayacağını dile getirdi. Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Woo, mevcut seviyelerin yatırımcılar için avantaj olduğunu ifade etti.

Fiyat Düşüş Olasılığı

Woo konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in muhtemel yönünün yukarı yönlü olduğunun altını çizdi. Woo’ya göre bugün bulunduğumuz noktadan sonra büyük düşüşler görülmesi çok olası değil. Yani Woo, felaket sayılabilecek bir düşüşün artık olmayacağını düşünüyor.

Bunların yanı sıra Bitcoin fiyatının 9.800 dolara kadar geriledikten sonra güç kazanarak artışa geçmesine ve 10.800 doları görmesine değinen Woo, kazanılan bu güçle bir düşüşün çok küçük bir ihtimal olduğunu ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Woo yaptığı açıklamalarda CME vadeli işlemleri sebebiyle oluşabilecek 9.600 dolarlık seviyeye bir geri çekilmenin de alım baskısı ile pozitife çevrilebileceğini düşünüyor. Her ne kadar büyük bir düşüş beklemese de bu geri çekilme ihtimali sebebiyle hala temkinli olduğunu dile getiren Woo, şu anda bulunulan noktada direncin kırılması halinde güçlü bir yükselişin olması gerektiğini bekliyor.

Temel Göstergeler

Analistlerin birçoğuna göre hem temel hem teknik göstergeler Bitcon için artış sinyali veriyor. Örneğin; stock-to-flow modelinin yaratıcısı PlanB’ye göre Bitcoin’in 100.000 dolara doğru olan hareketinin başlaması için mükemmel bir noktada yer alıyoruz. Eğer tarihsel göstergeler takip edilirse Bitcoin rahatlıkla bu noktadan 100.000 dolara yükselebilir.

Dolayısıyla küçük geri çekilmeler yaşansa da analistler artık orta vadede Bitcoin güç kazanarak artışa geçmesini bekliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.