Yatırımcı: “Bitcoin, Altın ve Dolar Yükselecek!”

İlayda Peker

Eski riskten korunma fonu yöneticisi ve Real Vision Group’tan Raoul Pal, Federal Rezerv faiz oranlarını negatif yaptığında ABD doları’nın daha yüksek seviyeleri göreceğini bir kez daha dile getirdi. Ancak Pal, Bitcoin (BTC) ve altın (XAU) üzerindeki yükseliş tutumunu da değiştirmiyor. Dolayısıyla yatırımcıya göre, Bitcoin, altın ve dolar önümüzdeki günlerde değerini arttıracak varlıklar arasında başı çekiyor…

Dolar Fiyatı

Pal, ABD dolarının FED’in politikaları ile ölmekte olduğunu kabul ediyor. Ama Pal’a göre, dolar büyük bir düşüş yaşamadan önce büyük bir fiyat artışı yaşayabilir.

Küresel hisse senetleri ve kripto para birimleri Mart ayı ortasında şiddetli bir şekilde çöktüğünde, yatırımcılar güvenlik arayışı için ABD dolarına koştu. Yapılan açıklamalara göre talep o kadar büyüktü Amerika’da karşılanmasında çeşitli zorluklar yaşandı.

Yapılan açıklamalara göre, 20 Mart’ta ABD‘yi altı büyük geleneksel para birimine karşı toplayan dolar endeksi (DXY) Ocak 2017’den bu yana en yüksek seviyesi olan 102.98’e ulaştı. Bu, Fed’in 16 Mart’ta faiz oranlarını neredeyse sıfıra indirmesinden sadece dört gün sonra geldi.

Nakit Ölecek Mi?

U.Today’in haberine göre  Pal, salgın sırasında dolar, altın ve Bitcoin’in yatırımcılar için “en anlamlı” varlıklar olduğunu belirtmişti.

Öte yandan Morgan Creek Capital’den Mark Yusko, likidite sorunları sırasında nakit paranın “kral” olduğunu açıkladı. Ancak nakit paranın tahtını uzun süre koruyamayacağını belirtti. Yani Yusko’nun da Pal gibi düşündüğünü ifade edebiliriz.

Bu tabloya bakıldığında Pal’e göre, uzun vadeli perspektifte günü sadece Bitcoin ve altın kurtaracak.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance CEO’su: “1 BTC İle 68,880 Varil Petrol Alınıyor!”

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 21/04/2020

İlgili Haberler