Yatırım bankası H.C. Wainwright: Kripto Kışı Bitiyor  

Bitcoin Haber

New York merkezli yatırım bankası H.C. Wainwright, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan halka açık Coinbase Global Inc. için “satın al” derecelendirmesi başlattı ve banka tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre, düşen fiyatların sözde “kripto kışı” sona erdiğinden şirketin küresel dijital varlık ekonomisindeki büyümeden yararlanmaya hazır olduğunu söyledi. 

Piyasa Yorumları 

Wainwright analistlerinden Mike Colonnese, Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki %67’lik artışla desteklenen kripto fiyatlarının bu yıl şimdiye kadar %45 yükseldiğini ve bunun “bize kripto kışının sona erdiğini ve muhtemelen BTC’nin bir sonraki boğa fiyat döngüsüne girdiğimizi (mevcut tahminlerde yer almıyor) gösterdiğini” yazdı. 

Wainwright, Çarşamba günü Coinbase’in kapsamını “Satın Al” notuyla başlattı ve “bu fiyatlarda ödüller risklerden ağır basıyor” dedi. 

Coinbase‘in Nasdaq’taki hisseleri Çarşamba günü %2,99 düşüşle 53,89 ABD dolarından kapandı ve Kasım 2021’deki zirvesine kıyasla %85 düşüş gösterdi. Bununla birlikte, Wainwright analistleri, hisse senedi şu anda tarihsel seviyelere göre %35 indirimle işlem gördüğü için mevcut fiyat seviyelerinin yatırımcılar için cazip bir giriş noktası sunduğunu söyledi. 

Coinbase Yorumları 

Colonnese, “Coinbase’in güvenilir markası, kullanımı kolay ürünleri ve uyumluluk ve düzenlemeye odaklanması nedeniyle büyük ve hızla büyüyen küresel kripto ekonomisinden yararlanmak için benzersiz bir konuma sahip olduğuna inanıyoruz ve şirketin 2023’te pazar payı kazanmasını bekliyoruz” diye yazdı. 

Pazartesi günü Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na dava açarak, düzenleyicinin bir mahkeme tarafından Temmuz 2022’de daha net kripto düzenleme yönergeleri talep eden dilekçesine yanıt vermesini istedi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple CTO’su Bir Konuda Yatırımcıları Uyardı! 

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Konusunda Kripto Analisti Jason Pizzino’yu Uyardı! 

İlgili Haberler