Yapay Zeka Tabanlı Kripto Varlıklarının Piyasa Değeri Düşüşte

Bitcoin Haber

Yapay zeka (AI) tabanlı kripto varlıklarının değeri, ayı piyasasının etkisiyle düşüşe geçti. Bu yılın başında yapay zeka ile ilgili her türlü beklenti, teknolojiye dayalı kripto varlıklarına yansımamış oldu. Ağustos ayında AI tabanlı tokenlar için haftalık işlem hacmi durgunluk seviyesinde kaldı. Önde gelen beş yapay zeka tokenının -SingularityNET (AGIX), Fetch.ai (FET), The Graph (GRT), Render (RNDR) ve Worldcoin (WLD)- işlem hacmi incelendi.

AI tabanlı tokenların toplam işlem hacmi yılın başında 7 milyar dolar seviyesine çıkmışken, Ağustos ayı sonunda bu rakam 1 milyar doların altına geriledi. Bu düşüş, Worldcoin’in Temmuz ayında piyasaya sürülmesine rağmen yaşandı.

Worldcoin (WLD), AI token işlem hacimlerine küçük bir destek sağlamış olsa da, genel eğilim düşüş yönünde oldu. Yatırım güveninin düşük olduğu ve fiyatların sabit kaldığı bir ayı piyasasında duyarlılık genellikle azalır.

Worldcoin fiyatları, token lansmanının ardından yükseliş ve satış modelini takip etti. WLD, lansman gününde 3 doların üzerindeydi ancak o günden bu yana sadece yedi haftada %67 değer kaybetti. CoinGecko’nun AI token kategorisine göre Render, piyasa değerine göre en büyük AI altcoin’i oldu.

Sonuç olarak, yapay zeka tabanlı veya diğer tüm altcoinlere karşı bir sempati bulunmuyor. Asya’da piyasalar bu Pazartesi sabahı kırmızı bölgede işlem görmeye başladı ve toplam değer %0,7 düşüşle 1,07 trilyon dolara geriledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu’nun Yakım Oranı Patladı: Yüzde 323 Artışla Yatırımcıları Heyecanlandırdı

Sonraki Haber

XRP’de Boğa Ayrışması Sinyali: Yeniden Yükseliş Kapıda mı?

İlgili Haberler