Yapay Zeka Projesi MyShell 5,6 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Bitcoin Haber

Ayı piyasalarında kümülatif hacim eriyişine rağmen yeni projeler ortaya çıkmaya devam ediyor. opBNB tabanlı yapay zeka projesi MyShell, 5,6 milyon dolarlık bir yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turu, INCE Capital tarafından yönetildi ve Hashkey Capital, Folius Ventures, SevenX Ventures, OP Crypto gibi birçok şirket bu tura dahil oldu.

Projenin kurucu ortağı Ethan Sun, aldıkları yatırımla birlikte projenin değerlemesinin 57 milyon dolar olduğunu ifade etti. 2023 başında MyShell, Sun’ın arkadaşlarından ve kripto topluluğundan 200.000 dolarlık ufak bir yatırım almıştı. Bu yatırımla, boğa piyasasına hazırlanabilecek sermayeye ulaştılar.

Mayıs ayında lansmanı yapılan MyShell, kullanıcıların “Shells” adı verilen sohbet botları oluşturmasını sağlıyor. Web3 odaklı bu yapay zeka projesi, içerik oluşturucular ve kullanıcılar için hizmet veriyor. Sun, Web3 tarafı için içerik oluşturucular ve tüketiciler için token ödülleri olacağını belirtti.

Lansman tarihinden bu yana MyShell’i 30 binden fazla içerik oluşturucunun kullandığı, toplam ulaşılan kullanıcı sayısının ise 400 bin olduğu bildirildi. Ethan Sun, yapay zeka ortamının şeffaflık eksikliği, merkezileşme ve yanlış hizalanmış teşvikler gibi zorluklarla boğuştuğunu, bu nedenle kullanıcıların yarattıklarına gerçekten sahip oldukları ve çalışmaları için adil bir karşılık aldıkları bir ekosistem geliştirmek istediklerini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Vakfı, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki DMCC’nin Ekosistem Ortağı Oldu

Sonraki Haber

Avustralya Merkez Bankası’ndan CBDC’ye Sıcak Bakış: Fırsatlar ve Zorluklar

İlgili Haberler