Yakın Vadede BTC 14.000 Doları Görebilir Mi?

Yakın Vadede BTC 14.000 Doları Görebilir Mi?

Bitcoin‘in 7.400 dolarlık bölgeden 3.800 dolara düştüğü ve bir gün içinde değerinin yaklaşık yüzde ellisini kaybettiği “Kara Perşembe” gününden bu yana iki ay geçti. O zamandan sonra BTC’nin düşüşe başladığı seviyeye tamamen ulaşması bir ay ve ardından 10.000 dolarlık fiyat  alanına yükselmesi de yine bir ay aldı.

Analistler ise bu durumda Bitcoin’in kısa vadeli hareketini değerlendiriyor ve bazıları fiyatın 14.000 doları yeniden görebileceğini ifade ediyor.

Büyük Düzeltmeden Önce

Twitter’da “D.I.Y. Investing” olarak tanınan bir yatırımcı, şu anki tablolar ile geçtiğimiz yaz ayındaki grafikler arasında benzerlikler olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yaz Temmuz ayında Bitcoin fiyatı 13.000 ile 14.000 dolar bandında ilerlemişti.

Bu benzerlikler dolayısıyla yatırımcı BTC’nin bir sonraki hedefinin 12.000 dolar ile 14.000 dolar arasında bir yer olduğunu ifade ediyor. Ayrıca yatırımcı çok büyük bir geri çekilmenin yaşanabileceğini ama öncesinde fiyatın 14.000 doları göreceğini de belirtiyor.

Öte yandan Twitter’da “Rekt Capital” olarak tanınan bir yatırımcı, boğaların Bitcoin’deki satış baskılarını etkisiz hale getrmeyi başardığını ifade etti. Ancak paylaştığı grafikte, BTC fiyatının Şubat ayında düşmeye başladığı gibi bir bayrak paterni bulunuyor. Analist açıklamasında, “BTC, bayrak kırılmalarına meydan okumak istiyorsa, şu anki yüksek seviyelerini korumaya devam etmeli.” ifadelerini kullanıyor.

Alım Fırsatı

Analist ve köşe yazarı Joseph Young da Bitcoin’in yakında büyük bir düşüş göstereceğine inanıyor. Fiyatın 7.000 dolarlık alana düşmesini bekliyor ve bunun satın alma için son fırsat olabileceğini ifade ediyor.

Young gibi düşünen pek çok analist bulunuyor. Bitcoin’in bir boğa koşusu öncesinde düzeltme yaşayacağı ve bunun büyük bir alım fırsatı sunacağı ifade ediliyor.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.