Y Kuşağı Kriptoları Seviyor ve Daha Fazla Kripto Para Sahibi Olmak İstiyor

İlayda Peker

CNBC Milyoner Anketinin son verilerine göre, Y kuşağı milyonerlerinin %83’ü herhangi bir kripto para birimine halihazırda yatırım yapıyor ve %48’i 2022’de daha fazla kripto para satın almak istiyor.

Y Kuşağı Kriptoları Tercih Ediyor

Ankete göre, Y kuşağı milyonerlerin çoğu kripto para birimlerine yatırım yapıyor ve önemli bir kısmı varlıklarının %50’sinden fazlasını kriptoda tutuyor. Bu da milenyum kuşağının özellikle milyoner yatırımcılar olmak üzere, merkezi olmayan teknolojilerin kullanılmasında ön saflarda yer aldığını gösteriyor.

Y kuşağı milyonerlerin çoğu kripto para birimlerine yatırım yapıyor ve önümüzdeki aylarda varlıklarını artırmaları bekleniyor. Anket, milenyum milyonerlerinin %83’ünün kriptoya sahip olduğunu ve %48’inin 2022 yılına kadar daha fazla satın almayı beklediğini ortaya çıkardı. Ayrıca ankete katılanlardan sadece %6’sı varlıklarını azaltmak istiyor.

Servetin %50’den Fazlası Kriptoda

Sonuçlar ayrıca Y kuşağı milyonerlerinin %53’ünün servetinin %50’sinden fazlasının kripto paralarda olduğunu da gösteriyor.. Aynı zamanda, Y kuşağının üçte biri kriptoya %75 veya daha fazla yatırım yaptıklarını söylüyor.

Enflasyona gelince, Y kuşağının çoğu enflasyonun kalıcı olacağına inanıyor ve %45’i bu konuda endişeli olduklarını ifade ediyor. Bununla birlikte katılımcıların çoğu Fed’in enflasyonla başa çıkma yeteneklerine güveniyor ve %59’luk kısım ekonominin geleceği konusunda iyimser.

Kripto Para İlgisi

Genç neslin kripto paralara olan ilgisi her geçen gün artıyor. Cryptopotato tarafından 40 yaş civarındaki kişilerin fonlarının sadece %9,2’sinin kriptolarda olduğunu göstermişti. X kuşağı ise kripto para birimlerine sadece %6.3 oranında yatırım yapıyor.

Baby Boomers ve önceki nesillerde ise kripto para birimlerine yatırım ve güven konusunda çok az ilgi var. Ancak dünyanın geleceğinin çok büyük bir kısmını Y kuşağı ve sonrası oluşturuyor. Onların büyük bir kısmı da şimdiden Bitcoin ve kripto paralar ile ilgileniyor.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dogecoin, Shiba Inu ve Kripto Ödemeleri Artıyor!

Sonraki Haber

Kripto Paralar Düşerken Avalanche Yükseliyor: AVAX Neden Artıyor?

İlgili Haberler