XRP’nin Yönünü Gösterecek Seviye Belli Oldu

XRP’nin Yönünü Gösterecek Seviye Belli Oldu

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, geçtiğimiz hafta 0.33 dolara kadar yükseldikten sonra burada tutunamadı ve 0.27 dolara kadar geriledi. Analistlere göre bu noktada oluşan grafikler 0.25 doların çok önemli olduğunu gösteriyor. Çünkü XRP’nin haftayı 0.25 doların üzerinde kapatması bir ralliyle, 0.25 doların altında kapatması ise büyük bir düşüşle sonuçlanabilir.

0.25 Doların Önemi

CoinMarketCap piyasa hacmi sıralamasında geçtiğimiz haftalarda Tether, XRP’yi geride bırakarak 3. sıraya yerleşmişti. Ancak XRP geçen hafta kazandığı ivme ile üçüncülüğü geri aldı.

Bununla birlikte XRP son iki yılın en kötü performans gösteren varlığı olarak nitlendiliriliyordu. Ama son zamanlarda işler değişti ve fiyatın 0.33 doları görmesi ile analistlere göre,  XRP’nin güç kazanmaya başladığı anlaşıldı. Her ne kadar 0.30 dolar seviyesi hala çok güçlü bir direnç noktası olarak kendisini gösteriyor olsa da 0.25 doların çok daha önemli bir destek noktası olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan analistlere göre XRP geçtiğimiz haftanın kapanışta oluşturduğu bir doji göstergesi ile belirsizliğe girdi. Analistler, grafiklere göre XRP’nin bir düşüş trendi tehlikesi ile karşı karşıya olduğunun ifade ediyor. Ancak analistlere göre bu düşüş tehdidi sadece XRP 0.25 doların altına düşerse gerçekleşebilir.

Fiyat Nereye Gidecek?

Analistlere göre XRP’de son kez böyle bir oluşumla karşılaşıldığında kripto para birimi dojinin altında kapanış yapmıştı ve o kapanıştan sonra 2018’den bu sene yaşanan “Kara Perşembe”ye kadar XRP deyim yerindeyse iflah olmadı.

Kara Perşembe’nin ardından her kripto para gibi yükseliş grafikleri çizmeye başlayan XRP’nin yönünü ise bu sefer analistlere göre 0.25 dolar bandı belirleyecek.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.