XRP’nin İzlemesi Muhtemelen Olan 2 Senaryo Var

İlayda Peker

12 Mart’ta yaşanan 0.20 dolardan 0.13 dolara sert düşüşten sonra ve Bitcoin fiyat çöküşünün ardından, XRP‘nin toparlanması bir aydan biraz fazla zaman aldı. Yazının yayına hazırlandığı sırada piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan kripto para birimi 0.191 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

XRP Fiyat

TradingView’den “transparent-fx” adlı bir yatırımcı, XRP’nin bir süre için 0,18 dolar ile 0,21 dolar arasında değişmesini beklediğini ifade etti. Yatırımcı paylaştığı ve XRP/USD çiftini değerlendirdiği son videoda Ripple’ın kripto para birimi iki senaryo olabileceğini dile getirdi.

İki Senaryo

İlk senaryoda “transparent-fx” bir boğa piyasası yaşanması ihtimalini el alıyor ve fiyatın 0.20 dolarlık direnci kırdığını varsayıyor. Yatırımcı, XRP’nin 0.20 dolardan sonra 0.23 dolara doğru gidebileceğini ardından 0.21 dolarlıklık alana geri çekilebileceğini ve bundan sonra 0.26 dolarlık bölgeye daha yüksek bir artış yapabileceğini belirtiyor.

İkinci senaryoda ise yatırımcı ayı piyasası yaşanması durumunda neler olabileceğinden bahsediyor. “Transparent-fx” böyle bir durumda XRP’nin destek seviyelerini kıracağını ve 0.17 ile 0.16 dolar seviyesine geri çekileceğinden bahsediyor. Bu düşüşün ardından bir toparlanma evresi ve sonrasında yine başlayan bir düşüşle fiyat 0.13 dolara kadar gerileme yaşayabilir.

İki senaryoyu da paylaştıktan sonra yatırımcı, net verilerin elde edilebilmesi için biraz daha beklenmesi gerektiğini dile getiriyor.

Öte yandan bir başka yatırımcı CryptHawk da XRP’nin daha yüksek seviyeleri görme şansı olduğunu ve 0.234 dolarlık seviyenin ufukta göründüğünü ifade etmişti.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Milyarder Mark Cuban Basketbol ve Bitcoin’i Karşılaştırdı 

Sonraki Haber

Yüksek Kazançlı Bir Hedge Fonu Bitcoin’e Kapılarını Açıyor

İlgili Haberler