XRP’nin Fiyatının Artmayacağını Gösteren 3 Gösterge

İlayda Peker

Her ne kadar tüm gözler lider kripto para birimi Bitcoin üzerinde olsa da mevcut fiyat artışlarından altcoin’lerin de nasibini aldıklarını görüyoruz. Örneğin, Ethereum’un Bitcoin karşısında son haftalarda oldukça güçlü hamlelerle bir ralli başlatmış olması sır değil. Bununla birlikte aynı dönemde EOS ve XRP de dikkat çeken diğer altocin’ler arasında yer alıyor.

Çizelgelere bakıldığında kripto piyasasında büyük bir satışın engellenmesi, XRP‘nin Bitcoin’e karşı önemli bir yükseliş elde etmeye hazır olduğunu gösteriyor olabilir. Ethereum‘u bir T’ye kadar takip ederse, XRP piyasa liderine karşı %20 kazanabilir. Ancak XRP’nin diğer altocin’lerle benzer artışları yaşayamayacağına dair bazı göstergeler var.

Ripple’ın Yönetici Kaybı

Ripple, XRP ile yakından bağlantılı olan Amerikan fintech şirketi  XRP Markets Başkanı Miguel Vias‘ı yeni kaybetti. Böylece Vias’ın varlığın benimsenmesini artıran kripto para biriminin satışındaki rolü tamamlanmış oldu.

Vias, şirketten arka arkaya ayrılan yöneticilerin sonuncusu oldu. Piyasa Baş Strateji Uzmanı Cory Johnson ve şu anda Binance’in ABD borsasının CEO’su olan Catherine Coley, Ripple’ın son zamanlarda kaybettiği diğer önemli isimlerdi.

XRP Topluluğu Küçülüyor

Ortaya çıkan yeni veriler XRP ve Ripple‘ı çevreleyen topluluğun, varlıktaki olumlu temel gelişmelere rağmen küçülmeye başladığını gösteriyor. EToro ve TIE’nin “Dijital Varlıkların Durumu, 2020 Q1” adlı raporuna göre Ripple’ın Twitter’da konuşulma oranı bu yıl %16 düştü.

Buna ek olarak kripto yatırımcısı Zytek tarafından paylaşılan veriler, kripto merkezli Telegram sohbet odalarındaki üye sayısının önemli ölçüde düştüğünü gösterdi. Özellikle Ripple’ın kanalı için, üyeler Haziran 2018’den bu yana %63.89 oranında azaldı ve bu sayı 64.525 üyeden bugün 23.299’a düştü.

Korkutan Teknik Göstergeler

Teknik analiz açısından da birçok yatırımcı XRP’nin ABD doları karşısındaki grafiğinin zarar gördüğüne inanıyor. 13 Nisan’da kripto grafik uzmanı Byzantine General paylaştığı bir görsel ile RP’nin makro perspektiften kötü bir noktada olduğunu vurgulamıştı.

Kaynak: Bitcoinist


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Hakimiyetinde Düşüş Var, Altcoin Sezonu Mu Geliyor?

Sonraki Haber

Max Keiser Israrlı: BTC 400.000 Doları Görecek!

İlgili Haberler