XRP’den Dev Ortaklık: Ripple Artık Spotify’da!

XRP’den Dev Ortaklık: Ripple Artık Spotify’da!

Ortaya çıkan son haberler göre, uzun süredir Ripple ortağı olan dLocal, Spotify’ın Latin Amerika’daki premium abone tabanını genişletmesini kolaylaştırmak için Spotify ile işbirliği yaptıklarını duyurdu. dLocal’dan Alejandro Esperanza konuyla ilgili yaptığı açıklamada Spotify’ın Latin Amerika bölgesindeki potansiyelini tam olarak ortaya çıkaracaklarını iddia ediyor.

Spotify ve Ripple Ortaklığı

Alejandro Esperanza ortaklık ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Başarı, her bir piyasayı anlama ve o piyasanın kullanıcılarının keyif aldıkları mal ve hizmetler için nasıl ödeme yapmayı tercih ettiklerini çözmeye bağlıdır.” sözlerini kullandı ve bu ortaklık sayesinde Spotify gibi büyük bir şirketin sunduğu potansiyeli tam anlamıyla gerçekleştirme fırsatı bulduklarının altını çizdi.

Bunların yanında Latin Amerika, Spotify’ın en hızlı büyüyen piyasalarından biri ve şu anda şirketin toplam ücretli kullanıcılarının yüzde 21’ini oluşturuyor. Ancak Latin Amerika halkının yaklaşık olarak %70’i banka kullanmıyor ve bu Spotify premium abonelerinin ödeme yapmasını zorlaştırıyor. Dolayısıyla dLocal gelişmesinin ve beraberinde gelen XRP ile ödeme yapma imkanının bölgedekilerin Spotify ödemelerini kolaylaştırması bekleniyor.

Ripple’ın Latin Amerika Hedefi

Aslında Latin Amerika, ödeme hizmeti şirketleri, yeni bankacılık girişimleri ve diğer fintech start-up’ları için birçok fırsat sunuyor. Bu fırsatı değerlendiren dLocal de Güney Amerika’daki üyelerine Blockchain destekli ödeme hizmeti sunmak için Ekim 2017’de RippleNet’e katıldı.

Bunun yanı sıra Ripple, son üç yılda Latin Amerika’da önemli ilerlemeler kaydetti. Örneğin; geçen Ekim ayında Ripple, Meksika’nın en büyük kripto borsası Bitso’ya yatırım yaptı. Bununla birlikte Brezilya şu anda şirketin bölgedeki en büyük önceliği gibi görünüyor. Ripple CEO’Su Brad Garlinghouse, geçen Aralık ayında yerel bankalarla ortaklık yapma niyetini açıkladıktan sonra Brezilya merkez bankası başkanı Roberto Campos Neto ile kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.