XRP’de Düşüş Tahmin Edenler Haklı Mı Çıkacak?

İlayda Peker

Dün geceden bu yana hem Bitcoin hem kripto para birimlerinin düşüşler yaşadığını gördük. Yani son saatler kripto paralar için pek de iyi geçmedi. Lider kripto para birimi yaklaşık olarak %10 gerileyerek 6.050 dolar seviyelerini gördü. Bitcoin’in yanı sıra Ethereum %9’luk bir düşüş sergilerken XRP de %8’in üzerinde değer kaybetti.

Bu düşüşler birçok yatırımcıyı hazırlıksız yakaladı. En azından çoğu yatırımcı XRP’de yukarı yönlü hareketler bekliyordu.

XRP’de Boğalar Kontrolü Alacak Mı?

26 Mart’ta, XRP’nin fiyatı aniden ve hiçbir sebep yokken yüzde 10’unun üzerinde bir artış kaydetti. Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu bu fiyat hareketinin ardından, “XRP kafasına göre hareket ediyor görünüyor.” ifadelerini kullandı ve birkaç gün sonra son ayların en düşük seviyesini görebileceğini belirtti.

Öte yandan bu artışın ardından kripto yatırımcısı Credible Crypto, piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan XRP’nin 0.20 doları görmeden önce yaklaşık olarak 0.268 dolar seviyesine gerileyeceğini düşündüğünü dile getirmişti. Eğer analistin düşüncesi gerçekleşirse XRP fiyatı yaşadığı bu geri çekilmenin ardından yaklaşık olarak %21 ile %25 arasında artış göstermeli…

Credible Crypto şu anda bir yükseliş grafiği gördüğünü ifade etse de bazı yatırımcılar Ripple’ın istedikleri gibi yüksek seviyeleri göremeyeceğini düşünüyor.

Newsbtc’nin haberine göre tecrübeli piyasa analisti ve yatırımcısı Peter Brandt geçtiğimiz günlerde XRP ile ilgili bir XRP grafiği ve açıklamayı paylaşmıştı. Brandt yaptığı açıklamada, “Bir daha asla XRP grafiği paylaşmayacağımı söyledim. Ancak hepinizin aşağı yönlü “White Space” göstergesi ile ilgileneceğinizi düşündüm.” ifadelerini kullandı.

Brandt, kripto para birimi için bir fiyat tahmini iletmese de, bu tabloya yapılan yorumlar boşlukları doldurdu. Brandt’ın tasvir ettiği şey, kripto para birimi bir dizi önemli hareketli ortalamanın ve önemli teknik seviyenin altına düştüğü için şu anda işlem gördüğü 0.15 doların çok altındaki fiyatlara düşene kadar XRP için hiçbir fiyat desteğinin olmadığıydı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Singapur Kısa Süreliğine Bazı Kripto Şirketlerine Muafiyet Verdi

Sonraki Haber

Buy Bitcoin With Credit Card

İlgili Haberler