XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 24/07/2020

Metin Alaca

XRP, kısa süre içerisinde %4,5’luk fiyat artışı elde ederek yükseliş bekleyen yatırımcıların bu beklentisine olumlu bir karşılık verdi. Birkaç günde 0,204 dolar seviyesine kadar yükselen XRP, daha sonra lider kripto para birimi Bitcoin ve toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un yükselişi nedeniyle tıkandı.

XRP Fiyat

Temmuz ayına 0,175 dolar seviyesinde yani .5’lik Fibo geri çekilme noktasında başlayan XRP’nin bu yükselişi aslında aylardır devam eden düşüş trendinin de sonuna gelindiğini gösteriyor. Buradan sıçrama yapan XRP yeniden 200 günlük üssel hareketli ortalama noktasına geldi ve 0,20 doları destek haline getirdi.

Eğer boğalar bu ortalamanın üzerinde kalabilir ve haftalık kapanış gerçekleştirebilirse, fiyat 0,215 dolara ve bunun devamında 0,225 dolara kadar çıkabilir. Bunun devamında ise oldukça kritik bir destek olan 0,235 dolar yer alıyor. XRP/USD işlem çiftinin bu direnci kırması Ripple için her yıl sadece 1 kere görülen sürpriz boğa döneminin geldiğine işaret edecektir.

Ripple Yorumları

Düşüş odaklı hareketlere bakıldığında ise XRP boğalarının 0,192 dolar sonrasında ortadan kaybolacağı söylenebilir. Eğer .372 Fibo geri çekilme seviyesinin bulunduğu 0,192 doların altına inilirse yeni bir takoz formasyonu ile düşüş kanalı kendini belli edecektir.

Bunun devamında sırasıyla 0,183 dolar ve 0,175 dolar ortaya çıkabilir. 0,175 doların altına inilmesi ise XRP‘nin aylık desteğin altına düşmesi demektir ve bunun daha fazla düşüş getirebileceği biliniyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Balinaların Sayısındaki Artışın Sebebi Ne, Sonucu Ne Olacak?

Sonraki Haber

Bu DeFi Token’ına Dikkat! Büyük Bir Artış Gelebilir!

İlgili Haberler