XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 03/12/2020

Metin Alaca

Ripple’ın kripto para birimi XRP, kesinlikle oldukça çalkantılı ve fiyat oynaklığına sahip günlerden geçiyor. XRP/USD işlem çiftinin 1 Aralık tarihinde sert bir düşüş yaşadığı bilinmekte. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla yeniden yükselişe geçen XRP, önemli Fibonacci direnç noktalarını kıramazsa bu yükseliş hiçbir işe yaramayabilir.

XRP Kritik Seviyede

XRP, 30 Kasım tarihinde 0,649 dolar seviyesinin yani %61,8’lik Fibonun üzerinde kapanış yaptı. Ancak boğalar güçlerini koruyamadı ve düşüş kendisini 0,60 dolara kadar çekti. Bu da ayıların hala güçlü olduğunu ve teknik göstergelerin henüz tam yükselişe hazır olmadığını gösteriyor. XRP yatırımcılarının hedefi 1 dolar olsa da bunun için birçok direnç noktasının kırılması gerekiyor.

XRP/USD Grafik

XRP/USD işlem çifti dipten yapılan alımlar ile 0,60 dolar desteğini korusa da bunun altına inilmesi bir anda 0,45 dolar seviyelerini mümkün kılabilir. Ayıların 0,565 dolar desteğini kaybetmeleri bu düşüşe zemin hazırlayacak temel unsur olacaktır. 20 günlük üssel hareketli ortalama da 0,50 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu seviye yeni bir sıçrama hareketini başlatabilir.

Boğalar ve XRP fiyatı yukarı yönlü hareket etmeye devam ederse de ilk olarak 0,68 doların kırılması gerekecektir. XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,62453 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %1,40 yükseliş elde eden XRP aslında bu durumda birçok önde gelen altcoinin bir hayli gerisinde kaldı.

Ripple Yorumları

Normalde XRP fiyatının yükselişinden daha düşük performans sergileyen ETH bile son 24 saat içerisinde daha fazla yükseliş elde etti. Bu da ilginin artık yavaş yavaş XRP’den başka kripto paralara kaydığını gösteriyor. XRP fiyatının yükseliş ivmesini kaybetmesine neden olan bir diğer önemli sebep de Ripple kurucularının yaptıkları satışların ortaya çıkması olabilir.

xrp

Jed McCaleb ve Chris Larsen gibi isimlerin yüklü satışları sonrasında fiyat sert düşüş yaşamış ve bunlara net bir tepki verildiğini ortaya koymuştu. Eğer XRP fiyatı yeniden yükselişe geçemez ve 0,77 dolar görülemezse, ikilinin daha çok tepki çekeceği söylenebilir. Ancak XRP yeni bir ralli koşusu ile ilk başta 0,68 dolar direncini, bunun devamında 0,77 dolar direncini kırarak 1,08 dolar seviyesine kadar yükselebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CEO’dan Önemli Açıklama: Ripple, XRP Yüzünden Müşteri Mi Kaybediyor?

Sonraki Haber

Bitcoin Hesaplama

İlgili Haberler