XRP/USD Teknik Analizi, Ripple Fiyat Tahmini

XRP/USD Teknik Analizi, Ripple Fiyat Tahmini

  • Metin Alaca
  • - 09.12.2019 - 11:21
  • Son Güncelleme: 08.02.2020 - 13:58

Ripple (XRP) oldukça sıkıntılı bir yılın sonuna yaklaşırken yavaş yavaş hareketlenme sinyalleri vermeye başladı ve 2019 yılının en düşük seviyelerinden yükseliş başlayabilir. XRP birim fiyatı haftalık bazda sabit görünse de, günlük grafikteki hareketlilik yukarı yönlü olarak yorumlanabilir. XRP fiyatı şu an için 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinden işlem görüyor.

XRP Yükselişe Geçebilecek Mi?

Hem 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde yer alınması hem de artan ticari hacim, XRP fiyatını destekleyebilir ve olumlu bir alış baskısı oluşturabilir. Birkaç aydan beri görülmeyen teknik sinyallerin verilmesi de yatırımcıları XRP fiyatının yükselişine katkı sağlamaya davet etmekte. Bütün bu olumlu gelişmelere rağmen XRP boğaları yine de dikkatli hareket etmek zorunda.

Boğaların hafta sonu boyunca yaptıkları yükseliş girişimlerine rağmen, 22 Kasım ve 25 Kasım tarihleri arasında görülen güçlü düşüş hala tam olarak unutulmuş sayılmaz ve bu nokta ciddi bir satış baskısı oluşturuyor.

ripple analiz

Yukarıdaki grafikteki sarı noktalara bakıldığında da ilk noktanın 0,24 doların altına inişi sağlayan satış baskısını, ikinci noktanın ise boğaların yükselişini temsil ettiğini görebilmekteyiz. Bu hareketin devamında günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanış ve daha sonra yükseliş olması muhtemel gözüküyor. Eğer yapılan yükseliş denemesi 0,23 dolardaki direnç noktasından geri dönerse, XRP tekrardan 0,20 dolara kadar gerileyebilir.

Buna ek olarak bir başka indikatör olan Bollinger Bandı’na baktığımızda geçtiğimiz günün 24 saatlik grafiğinde bunun üzerine çıkıldığı ve yakında dip seviyeden alım yapılabileceği gözükmekte. Son aylarda oldukça düşük likiditeye sahip olan XRP’nin beklenen alım baskısı ile beraber ciddi bir fiyat artışı yakalaması oldukça muhtemel. Bunun yanı sıra bitFlyer gibi kripto para borsasının XRP yatırımcılarını sevindirmeye yönelik verdiği haberi de fiyata etki etmiş olabilir.

XRP Teknik İndikatörler

  • Saatlik MACD: XRP/USD işlem çiftinin MACD değeri yavaş yavaş ayı bölgesine doğru ilerliyor.
  • Saatlik RSI: XRP/USD’nin göreceli güçlük endeksi şu an için düşüşe geçti ve 50 seviyesine yaklaştış.

XRP Destek ve Direnç Seviyeleri

  • Önemli Destek Seviyeleri: 0,2280 dolar, 0,2240 dolar ve 0,2180 dolar.
  • Önemli Direnç Seviyeleri: 0,2300 dolar, 0,2320 dolar ve 0,2350 dolar.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.