XRP Sert Düşüyor: Korkulan Olacak Mı?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, 0,3250 dolarlık direnç seviyesine yakın bör noktada karşılaştığı reddedilmenin ardından düşüşe geçti. Fiyatın 0,3120 dolarlık destek seviyesini kırmış olması ise yatırımcıları endişelendirdi.

XRP’de Şiddetli Düşüş

Grafiklere göre düşüş, 0,3055 dolar ve 0,3050 dolar destek seviyelerinin altında hız kazandı. Ayılar fiyatı, 0,2920 dolarlık destek seviyesinin ve 4 saatlik 100 basit hareketli ortalamanın altına bile itti. Bununla birlikte, fiyat şu anda 0,2926 dolardan işlem görüyor ve analistlere göre XRP 0,2850 dolarlık destek seviyesine doğru geriliyor.

Aslında XRP’nin de diğer kripto para birimleri ile birlikte artışa geçmiş olması hem yatırımcıların yüzünü güldürmüş hem de analistleri heyecanlandırmıştı. Çünkü XRP 2 buçuk yıldır düşüş trendi çiziyor ve kısa süreli boğa piyasalarında bile artış göstermiyordu. Dolayısıyla bazı isimler XRP’nin değeri olmadığı ve sıfırlanacağı yorumlarını yapıyordu.

Yeni XRP Seviyesi

Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerinin bugün düşüş eğiliminde olduğunu ve grafiklerin kıpkırmızı olduğunu görüyoruz. XRP’deki yükselişin ardından fiyatın Bitcoin’e bağlı olduğu ve Bitcoin’deki bir düşüşün XRP’de çok daha büyük düşüşlere sebep olabileceği bazı analistler tarafından belirtilmişti.

Mevcut hareketleri değerlendiren analistlere göre ise XRP’nin yeniden bir artış eğilimi içine girebilmesi için fiyatın 0,30 doları geride bırakması gerekiyor ve bu noktadan sonra 0,3055 ve 0,3065 direnç noktalarının geçilmesi gerekiyor.

Ancak değerlendirmelere göre XRP’nin önemli destek seviyelerini hızla kaybederek mevcut fiyat seviyelerine çekilmesi daha düşüklerin görülebileceği yorumlarının yapılmasına sebep oluyor. Bu yorumlar ışığında analistler XRP’nin önce 0,28 ve ardından 0,25 dolara kadar gerileyebileceğini düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Hayati Seviye Belli Oldu

Sonraki Haber

Bitcoin Tehlikeli Bir Dönemi Mi Girdi?

İlgili Haberler