XRP, HOLO, MATIC ve BitTorrent Yorumları – 20.06.2021

Metin Alaca
BTC - ETH - XRP TEKNİK ANALİZİ

Bitcoin (BTC), başarısız bir 40.000 dolar girişimi sonrasında yeniden 34.000 dolar seviyesine geriledi. Lider kripto para birimi son 24 saat içerisinde %3 düşüş yaşarken altcoinlerin bazıları ise bundan ok daha sert etkilendi ve etkilenmeye de devam edecek gibi gözüküyor.

XRP Yorumları – XRP’de Son Durum

Toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi konumundaki XRP, son 24 saat içerisinde %7 düşüş yaşadı. XRP’nin 1 haftalık fiyat performansı da böylece %12 zarara ulaşmış oldu. XRP, 0,82 dolar seviyesindeki desteğini özellikle SEC davasından gelen olumlu gelişmelere rağmen kaybetti. Bu da XRP fiyatının şu an olumlu haberlere tepki vermediğini ve net ayı piyasasında olduğunu gösteriyor.

XRP’nin bu durumdan kurtulmak ve yükseliş trendine girmek için ise 0,82 doların üzerinde kapanış gerçekleştirmesi gerekiyor. XRP fiyatının bunu 2,8 milyar dolarlık hacim ile başarması ise şu an için biraz zor gözükmekte. Hacim düşerken XRP fiyatının da düşük likidite nedeniyle manipülayona daha açık bir şekilde düşüş yaşaması mümkün.

HOT İçin Son Durum Ne?

Birkaç ay önce tüm zamanların rekorunu kıran HOT için durum her geçen gün daha da kötüleşiyor. 5 Nisan tarihinde ulaşılan 0,031 dolar seviyesinden tam olarak %77 gerileyen HOT, tarihinin en büyük düşüşlerinden birisini yaşamakta. HOT için kritik seviye şu an için 0,005 dolar olarak biliniyor ve bunun altında durum çok daha kötüleşecektir.

HOT’un daha önce 0,0064 dolar seviyesinden destek aldığı ve sıçrama yaşadığı bilinse de bu desteğin gücünün de sınırlı olduğu söylenebilir.

MATIC ve BTT Yorumları

Polygon (MATIC), son 30 gün içerisinde %25 düşüş yaşadı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 2,62 doları gören MATIC, şu an ise bu noktanın %48 gerisinde. MATIC, 1,36 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 1,10 dolar noktası oldukça kritik bir destek. MATIC’in yeniden yükseliş trendinde yer alması için ise 1,80 dolar seviyesinin üzerinde bulunması gerekmekte.

BitTorrent Token (BTT) ise hiçbir umut olmadan düşmeye devam ediyor. Önemli 0,0030 dolar desteğinin de altına inen BTT, basın saati itibarıyla da 0,0028 dolardan alınıp satılmakta. BTT için bunun altındaki önemli destek 0,0023 dolar iken yukarı yönlü direnç ise 0,0035 dolar olarak biliniyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) Birlikte Çalışabilir Mi?

Sonraki Haber

SEC Komisyon Üyesinden Ripple’a (XRP) Destek Geldi