XRP Fiyatı 3 Yıl Sonra İlk Kez 1 Doların Üzerinde! Ripple Artışının Sebebi Ne?

İlayda Peker

XRP’nin fiyatı, Mart 2018’den bu yana ilk kez bugün 1 doları aşarak piyasa değerlemesini yaklaşık 49 milyar dolara çıkardı. Bu güçlü hamle ile XRP aylar sonra yeniden piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para konumuna yükseldi.

XRP Rallisi

Ripple’ın (XRP) yükselişe geçmesinin ardından kripto para birimi yatırımcıları XRP’de piyasa yapısının yükseliş sinyalleri vermeye başladığını dile getirdi.

Örneğin; bir kripto para birimi türev yatırımcısı olan Cantering Clark, XRP’nin yükseliş için tüm teknik bileşenlere sahip olduğunu dile getirdi. O zamandan beri XRP 0,75 dolardan 1,1 dolara kadar yükseldi üzerine çıktı.

Cantering Clark ise konuyla ilgili bugün yaptığı açıklamalarda, “Boşuna değil, XRP teknik olarak yükselişe geçmek için gerekli tüm adımları attı.” ifadelerini kullandı. Analiste göre özellikle SEC duruşması ve borsa delistlerinin arkasından bu yükseliş temel değil teknik kaynaklı olmalı.

Buna ek olarak “Kaleo” olarak tanınan bir başka kripto para yatırımcısı  XRP‘nin Bitcoin karşısındaki güç gösterisinin özellikle olumlu olduğunu belirtti. Kaleo’nun açıklamalarına göre XRP, Bitcoin’e karşı 3 yıllık bir düşüş trendinden çıkmanın eşiğinde olabilir. Kaleo, XRP’nin BTC’ye karşı güç kazanması halinde dikey hareketlerin yaşandığını ve günümüzde henüz bu dikey hareketlerin görülmediğini ifade ediyor.

Sosyal Hacim Büyüyor

XRP’nin teknik ivmesinin arkasındaki bir diğer katalizör, büyüyen sosyal hacmi oldu. Bir veri analitiği platformu olan Santiment’teki analistlere göre, XRP’nin sosyal hacmi diğer bazı kripto para birimleriyle birlikte hızla büyüyor.

Analistler konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda, “Çoğu altcoin, haftaya başladığı yukarı yönlü yörüngesini sürdürüyor ve ilk 100 varlık arasında, sosyal hacimde 5 ayın en yüksek seviyesini gören STX’te gördüğümüzden daha büyük bir artış olmadı. Diğer artışlar arasında ise XRP, XTZ, FTM ve BTG bulunuyor.” sözlerini kullandı.


Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dijital Euro Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Sonraki Haber

Holochain (HOT), BitTorrent (BTT) ve WINk (WIN) Sonrasında Yükseliş Sırası Verge’de (XVG) mi?

İlgili Haberler