XRP Fiyatı 2020 Yılında Yüzde 25 Arttı

İlayda Peker

Bir Blockchain devi olan Ripple daha önce sahip olduğu XRP’lerin 1 milyarını elden çıkarmıştı. Sonrasında da şirket 70 milyon gibi büyük miktarda XRP’yi elden çıkardı…

Ripple’ın Hamleleri

XRPL Monitor hesabı, toplam 70.139.458 XRP olmak üzere birkaç ardışık işlem tespit etti. Mevcut fiyatlarl bu miktar yaklaşık olarak 39,993,038 Amerikan dolarına eşit olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce 1 Mart’ta da Blockchain devi Ripple, emanet cüzdanından bir milyar XRP’yi elden çıkarmıştı.

Twitter botu XRPL Monitör, Ripple’ın 70 milyondan fazla XRP‘yi aktardığını tespit ettiği ve art arda gerçekleşen beş işlem ortaya çıkardı. Bot, bu işlemleri şu şekilde belgeledi:

XRP transferleri hakkında veri sağlayan Bithomp sitesinden gelen bilgiler, 19.3 milyon XRP’nin bir BitGo cüzdanına taşındığını gösteriyor. Bunun yanında 70,1 milyon XRP’nin geri kalanı Ripple’in kendisine ait adresler arasında gönderildi. Birkaç gün önce de Ripple kendi cüzdanından 1 milyar XRP taşıdı. Ancak daha sonra 900 milyon XRP cüzdana geri gönderildi.

XRP %25 Arttı

Son zamanlarda yayınlanan ve Financial Times’da yayınlanan bir makale, XRP satışlarının aslında Ripple’ın gelirinin önemli bir bölümünü oluşturduğunu ve kripto devinin elinde tuttuğu paraları kademeli olarak satmazsa büyük kayıplar yaşayacağını ortaya koydu.

XRP topluluğundan bazıları, Ripple bankaları hedeflediğinden bunun oldukça doğal olduğunu söyleyerek, kurumsal yatırımcıların XRP’yi satın almak istediğini dile getirdi. Bununla birlikte topluluktaki birçoğu, Ripple’ın sabit XRP satışları için eleştirerek, paranın fiyatının yükselmesini önlediğini iddia ediyor.

Öte yandan bu hamleler sayesinde XRP’nin fiyatının bu yıl %25 arttığı da ifade ediliyor…

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hacker’lar Kripto Para Borsalarını Hedef Almaya Devam Ediyor

Sonraki Haber

Bitfinex 46 İşlem Çiftini Delist Ediyor

İlgili Haberler