XRP Fiyat Artışının Önüne Bir Engel Daha Çıktı

İlayda Peker

XRP son yıllarda artış yönünde bir ivme kazanmak için adeta savaş veriyor. Ayrıca diğer kripto para birimleri her ne kadar 2019 ve 2020 yılları boyunca çeşitli ralliler yaşamış olsa da XRP’nin bu konuda hiçbir hamle yapmamış olması da bir sır değil. Bununla birlikte bir dolandırıcılık girişiminin 485 milyon XRP’ye sahip olması da piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para biriminin bir süre daha artışa geçemeyeceğini gösteriyor olabilir.

PlusToken Ponzi Şeması

Şaşırtıcı kripto para birimleri nedeniyle 2019 boyunca küresel ilgi gören PlusToken ponzi şeması, şimdi Bitcoin ve diğer kripto token’larını cüzdanlar arasında taşımaya başlıyor. Bu da kripto paraları açık piyasalara göndermeden önce karıştırdıkları ve potansiyel olarak büyük bir satışın yakında olacağını işaret ediyor.

Öte yandan PlusToken’ın arkasındaki isimlerin 485 milyon XRP’ye sahip olması XRP’nin kötü giden gidişatını daha da kötüleştirecek gibi görünüyor. Böyle büyük miktarda XRP’nin satılma ihtimali XRP fiyatının çok daha düşük seviyeleri görmesini tetikleyebilir.

Bunun yanında ortaya çıkan son verilere göre, ponzi şemasının arkasındaki isimler son günlerden toplam yaklaşık 500 milyon dolar değerinde token taşıdı. Analistlere göre bu hareket piyasada yaşanan pozitif fiyat hareketlerinden kaynaklanıyor olabilir. Çünkü daha iyi fiyat daha çok kazanç anlamına geliyor ve bahsi geçen kötü niyetli kişilerin istediği de tam olarak bu.

XRP Üzerindeki Etkileri

Şu anda dolandırıcılar sadece 4 milyon dolarlık XRP satmak için hazırlanıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte veriler, grubun toplam 485 milyon XRP‘ye sahip olduğunu ve kripto para biriminin fiyatının bir miktar ivme kazanmaya başlamasıyla bu token’ların tamamının satılabileceğini gösteriyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mevcut Düşüşlerde Yatırımcılar Nasıl Hareket Etmeli?

Sonraki Haber

Ünlü Yatırımcı Bitcoin’de Yükseliş Beklediğini Açıkladı

İlgili Haberler