XRP Düşük Seviyeleri Yeniden Mi Test Edecek?

İlayda Peker

San Francisco merkezli kripto girişimi Ripple’ın token’ı XRP, son yıllarda oldukça kötü performans sergiliyor. 13 Mart’ta yaşanan büyük piyasa çöküşü sırasında Brave New Coin’den Josh Olszewicz buna rağmen XRP’nin “neredeyse 3 yılın en kötü seviyelerini” gördüğünü dile getirmişti.

XRP’nin Kötü Günleri

XRP 2017 ve 2018 yılında yaşanan kripto çılgınlığı sırasında 3.500 seviyelerine kadar çıkmıştı. Yazının yayın hazırlandığı sırada ise XRP 0.15 dolarda işlem görüyor. Dolayısıyla bu tabloya bakıldığı zaman XRP’nin %90’nın üzerinde bir değer kaybı ile yoluna devam ettiği görülüyor. 2020 yılının başından bu yana ise XRP’nin %20 değer kaybettiğini ifade edebiliriz. Bu oran BTC %14 seviyelerinde bulunuyor.

Bunların yanı sıra 12 Mart’ta yaşanan düşüşlerin ardından geleneksel piyasalara kıyasla kripto para piyasası geçtiğimiz hafta nispeten daha iyi bir görünüm sergiledi. 2008 yılındaki Büyük Durgunluktan bu yana S&P 500 ve Dow Jones endeksleri için en büyük kayıp haftasının yaşanmış olmasına rağmen Bitcoin ve diğer dijital varlıklar güzel bir toparlanma gösterdi ve BTC bazı borsalarda 7.000 doları gördü.

Daha Kötü Günler

Analist Credible Crypto’ya göre XRP daha düşük seviyeleri test etmeye hazırlanıyor olabilir. Analist, 0.12 dolarlık bölgenin test edilebileceğini ifade ediyor. Credible Crypto neden bir geri çekilme beklediği konusunda ise yükseliş seviyelerinin reddedildiğini, bunun da bir geri çekilme anlamına geldiğini dile getiriyor.

Öte yandan XRP’nin Bitcoin fiyatını takip etme olasılığı olduğu için fiyatın biraz da BTC’ye bağlı olduğu söylenebilir. Çünkü genel itibariyle altcoin’ler Bitcoin fiyatını takip ediyor. Dolayısıyla yatırımcılar şu soruyu soruyor. Bitcoin fiyatı nereye gidiyor?

Ancak analistler piyasalardaki beklenmedik hareketler sebebiyle bu konuda bir fikir birliğine varamıyor.

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin, Geleneksel Piyasalarla Birlikte Hareket Etmeye Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

İlgili Haberler