XRP Coin Fiyatı Neden Düşüyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalar devam ederken yatırımcıların negatif görüşleri, XRP Coin fiyatının 0.6 dolara düşmesine neden oluyor. Temmuz ayındaki haberlerden sonra XRP Coin’in değerinde büyük bir artış bekleniyordu. Ancak, dava sürecinin erken çözülmesi ve temyiz sürecinin hızlanması fiyat üzerinde olumsuz etki yapıyor. SEC’in temyiz sonrası üst üste zaferler kazanabileceği düşünülüyor.

Son 27 saatte fiyat yaklaşık %7.5 düştü. Haftalık kayıp %10’a yaklaşıyor. XRP Coin 0.6 dolarda işlem görüyor ve düşüşün ana nedeni Bitcoin fiyatına dair negatif algı. Bununla birlikte, XRP’nin piyasa geneline kıyasla daha kötü bir performans sergilediği görülüyor. Bunun nedeni ise BlackRock XRP ETF başvurusunun reddedilmesi.

Yakın zamanda ETH için yapılan bir başvuruya benzer şekilde XRP Coin için de bir başvuru yapıldı ancak bu ikinci başvuru yanlıştı. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas şirketi arayarak haberi yalanladı ve XRP Coin fiyatı kritik 0.75 dolar seviyesinden 0.65 dolar bölgesine hızla düştü. Yatırımcılar hala şokun etkisinden kurtulmaya çalışıyor.

Kötü zamanlama ve Bitcoin fiyatındaki geri çekilme ile birleşince, XRP yatırımcıları karlarını korumak için satış yapmaya başladı. Bu da 0.65 dolarlık arz bölgesinin hızla kaybedilmesine ve fiyatın şu anda 0.6 dolar destek seviyesi etrafında dalgalanmasına yol açtı.

BlackRock ETF dedikodusundan bu yana, 100.000 ile 100 milyon XRP arasında bakiyeleri olan adreslerin bakiyelerinde küçük bir azalma oldu. Fiyat düşüşü, Temmuz’da zirveye ulaşan RSI düzeltmesi tarafından da destekleniyor. 6 Kasım’da BlackRock olayı ile başlayan aşırı alım düzeltmesinin hızlanması ve BTC’nin eşzamanlı düşüşü, XRP Coin için 0.55 dolar testini kaçınılmaz kılabilir.

Satış baskısı devam ederse, Mart 2021 ile Ocak 2022 arasında destek olarak işlev gören 0.5 dolarlık alan makul bir hedef olabilir. Aksine, fiyat beklenmedik bir şekilde 0.75 doların üzerine çıkarsa, ralli 1.13 ve 1.36 dolar seviyelerine doğru devam edebilir. Ancak, alıcıların ilgisizliği, davada kısa vadeli gelişmelerin olmaması, reddedilen ETF ve BTC’nin 36.000 doları kaybetme ihtimali, en az dirençli yolun aşağı yönlü olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Büyük Sıçrama Beklentisi: ETF Spekülasyonları

Sonraki Haber

Sanal Gerçeklik Platformu Decentraland ve MANA Coin

İlgili Haberler