XRP CEO’sundan Sert Eleştirilere Yanıt Geldi

XRP CEO’sundan Sert Eleştirilere Yanıt Geldi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’a bağlı ve piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP’nin etrafında dönen eleştirileri yanıtladı. Garlinghouse yaptığı açıklamalarda Ripple’ın çok büyük bir sorun olan sınır ötesi ödemelere gerçek çözümler getirdiğini ve bu konuda geri adım atmak gibi bir planları olmadığını ifade etti.

XRP Eleştirileri

Garlinghouse yaptığı açıklamalarda Ripple’ın stratesini değiştirmek gibi bir planı olmadığını, “Ripple’ın, mevcut stratejimizi resetleme gibi hiçbir planı yok. Sınır ötesi ödemeler gibi gerçek dünyadaki 10 trilyon dolarlık bir sorunu çözmek konusunda XRP kullanmak işe yarıyor.” sözleri ile dile getirdi.

12 ağustos’ta Finance Times bir haberine Ripple’ın stratejisini değiştirmek istediği ve gelecekte kripto para dünyasının “Amazon”u olmayı hedeflediği hakkında pek de pozitif olmayan bir makale yayınladı.

Bu makalede,  İspanyol bankacılık devi Santander’in Ripple‘ın yazılımını kullanmasına rağmen XRP’yi uluslararası ödemeler için kullanmak istememesi ve ödeme devi MoneyGram’ın tartışmalı token’ı kullanmak için Ripple’dan milyonlarca dolar alması gibi konulara değinildi.

Ayrıca The New York Times’ın teknoloji muhabiri Nathaniel Popper da Ripple ile ilgili yaptığı bir açıklamada, Garlinghouse’un yatırımcıları yanılttığını ve kaybetmelerine sebep olduğunu, “Yatırımcılar, Brad Garlinghouse’un XRP’yi kullanmayı planlayan bankalardan bahsettiği gün XRP’ye para yatırsalardı ve bugüne kadar ellerinde tutsaydı %90 oranında kayıpları olacaktı.” sözleri ile açıkladı.

Garlinghouse’un Cevabı

Ripple CEO’su bu eleştirilere cevap olarak Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünden ve büyümesiyle ilgili verilerden bahsetti. CEO’nun açıklamalarına göre ürünün işlem hacmi, başlangıcından bu yana 2 milyar doları aşarak 1 yılda 11 kat artış kaydetti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.