Worldcoin, Küre Operatörlerine Ödemeleri WLD Token ile Yapacak

Bitcoin Haber

Gizlilik endişeleri nedeniyle sık sık eleştirilen Worldcoin (WLD) projesi, önemli bir değişikliği duyurdu. Worldcoin Vakfı, Worldcoin ağına katılmak için insanların gözlerini taramaya yardımcı olan küre operatörlerine, bir süre önce stablecoin USD Coin (USDC) ile yapılan ödemelerin WLD token ile yapılacağını açıkladı.

Worldcoin Vakfı, yeni ödeme sisteminin önümüzdeki ay tamamlanacağını ifade etti. Şu anda, küre operatörleri yaptıkları göz taramaları karşılığında USDC ile ödeme almaktalar. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için bu durum değişmeye başladı.

Worldcoin Vakfı, WLD token’ın dolaşımdaki arzı hakkında da bir güncelleme yaptı. Toplamda 10 milyar adet olan maksimum token arzının yüzde 1’inden fazlasına ulaşan WLD token’ın yaklaşık 134 milyon adeti ihraç edildi. Bu token’ların 100 milyon adeti, piyasa yapıcılara kredi olarak sağlandı. Geriye kalan 34 milyon adet ise kullanıcılara ve küre operatörlerine hibe edildi.

Worldcoin, belirli bir süre sonunda kredi anlaşmalarının yenileneceğini duyurdu. 24 Ekim’de sona erecek olan krediler, 15 Aralık 2023 tarihine kadar 75 milyon adet tokenlik azaltılarak yenilenecek. Bu token’lar ya piyasa yapıcılara geri dönecek ya da anlaşmanın bir parçası olarak kalan 25 milyon adetlik bir kısmı veya tamamı satın alınacak.

Worldcoin’in kurucu ortağı Sam Altman, operasyonel zorluklara rağmen, Worldcoin’in token hibelerinin ilk dönemdeki abartılı benimsemenin ardından zaman içinde istikrarlı bir şekilde arttığını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Birimleri GFT, AGLD, VIB ve AAVE Coin’in Yükselişi ve Fiyat Analizleri

Sonraki Haber

Bitcoin’in 30 Bin Doları Aşmasının Ardında Yatan Sebepler

İlgili Haberler