Worldcoin: Doğrulanmamış Kullanıcılar İçin Token Rezervasyonu İmkanı

Bitcoin Haber

Blockchain tabanlı biyometri toplama projesi olan Worldcoin, doğrulanmamış kullanıcıların da Worldcoin token’larını (WLD) rezerve etmelerine olanak sağladı. Projenin sunduğu rezervasyon özelliği ile herkes, World ID’lerini doğrulamadan önce WLD token’larını rezerve edebilecek. Bu rezervasyon 12 aylık bir süreyle geçerli olacak.

Worldcoin projesi, Worldcoin ID, Worldcoin App ve Worldcoin token (WLD) olmak üzere üç temel unsurdan oluşuyor. Irislerini taramak isteyen kullanıcılar, yerel WLD tokenleri ile ödüllendiriliyor. Iris tarama cihazına ise “Orb” adı veriliyor.

Küresel düzeyde bir dijital kimlik kripto projesi olan Worldcoin, üç yıl süren geliştirmenin ardından 24 Temmuz’da kullanıcıların hizmetine sunuldu. Proje, botlardan gerçek insanları ayırt edebilmek için küresel bir veri tabanı oluşturmayı hedefliyor.

Ancak Worldcoin projesi, bazı iddiaları ve uygulamaları nedeniyle tartışmalara konu oluyor. Özellikle Kenya’da, veri toplama iddiası nedeniyle askıya alındı. Bunun yanında, Arjantin ve İngiltere’de de düzenleyici yasal işlemlerle karşı karşıya.

Worldcoin projesi, lansmanından önce 2 milyondan fazla kullanıcıyı bünyesine katmasına rağmen, lansmandan sonra beklenen ilgiyi göremedi. Proje yetkilileri, WLD token’larını talep eden gerçek kullanıcı sayısını açıklamazken, yanıtın kullanıcı ilgisine göre oldukça cesaret verici olduğunu belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Kripto Analisti Bluntz, Chainlink ve Dogecoin’de Büyük Yükseliş Bekliyor”

Sonraki Haber

Bitcoin Yükselişleri İçin Beklenen Kritik Seviye

İlgili Haberler