WisdomTree’nin Revize Edilmiş Bitcoin ETF Başvurusu ve Piyasa Etkileri

Bitcoin Haber

WisdomTree, 93 milyar dolarlık varlık yönetimi yapan bir şirket, revize edilmiş bir spot Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) başvurusunu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sundu. Bloomberg ETF analisti James Seyffart, WisdomTree’nin ETF başlatma planlarının devam ettiğini fakat başvuru sürecinde diğer şirketlerden geri kaldığını belirtti.

Seyffart, tüm başvuru sahiplerinin dosyalarını gözden geçirmelerinin zorunlu hale geldiğini ve bu durumun sürecin bir parçası olduğunu, kritik bir aşama olmadığını vurguladı. Ancak, analist aynı zamanda SEC’in revize edilmiş dosyaların güncellenmesini bekleyebileceğini ve bu durumun süreci uzatabileceğini ifade etti.

Spot Bitcoin ETF için hamle yapan şirketler arasında yer alan BlackRock gibi şirketler zaten revize edilmiş başvurularını sunmuş durumda. SEC, risk açıklamaları, yeni dil kullanımı, fon toplama ve daha fazla bağlam hakkında detaylı bilgi talep etti. VanEck ise fiziksel BTC ile çözümlenen bir BTC ETF’i oluşturma planlarını öne çıkardı. Bloomberg’in ETF analistleri, spot Bitcoin ETF onayı için %90 ihtimal verdiklerini ve SEC’in Ocak ayı son tarihinden sonra bir spot Bitcoin ETF’yi onaylayacağına inanıyorlar.

Öte yandan, Bitcoin fiyatı son 24 saatte %3’lük bir düşüş yaşadı ve $36,433 seviyesinde işlem görmekte. Bitcoin’in son 24 saatteki en düşük noktası $35,545 iken, en yüksek seviyesi $37,619 oldu. BTC için $38,000 seviyesi kritik bir direnç haline geldi ve fiyat bu seviyeyi test etmesine rağmen henüz aşamadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase’den Devrimci Ödeme Deneyimi İçin Yeni Protokol

Sonraki Haber

Kripto Piyasalarında Dalgalı Seyir ve Öne Çıkanlar

İlgili Haberler