Willy Woo Bitcoin’in Yükselişi Önündeki Engelleri Açıkladı!

İlayda Peker

Popüler on-chain analisti Willy Woo, Bitcoin‘in (BTC) yukarı doğru hareket etmesini ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmesini engelleyen kritik faktörleri açıkladı.

BTC’nin Önündeki Engeller

Yeni bir Coin Stories röportajında Woo, Bitcoin’in henüz toparlanmaya hazır olmadığını gösteren önemli bir on-chain metriğe baktığını ifade ediyor. Analist konuyla ilgili açıklamalarında, arz şokunu değerlendirdiğini ve bunun, güçlü Bitcoin sahiplerinin, spekülatif Bitcoin sahiplerine oranı olduğunu ifade ediyor. Analiste göre bu göstergede istenilen noktalarda değiliz. Her ne kadar istenilen noktalara doğru ilerlense de analist göre şu anda on-chain veriler bu açıdan bir artış sinyali vermiyor.

BTC’nin daha yüksek fiyatlara geçişini geciktiren bir diğer faktör, Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) ortaya çıkmasıdır. Analiste göre, Bitcoin ETF‘leri yatırımcıları BTC satın almak yerine türev sözleşmeleri yapmaya yönlendiriyor.

Bu noktada yaptığı açıklamalarda analist şu sözleri kullanıyor:

ETF’lerin onaylanmasıyla birlikte birçok değişiklik yaşadık, bu ETF’ler vadeli işlemlere dayalı. Aslında Bitcoin almıyorlar. Aslında fiyat hareketlerini takip etmek için vadeli işlem sözleşmeleri satın alıyorlar.

Açgözlülük ve Coşku

Son olarak Woo, Bitcoin pazarını çevreleyen açgözlülük ve coşkunun BTC‘nin durgun yükselişine katkıda bulunduğunu söylüyor.

Diğer bir şey de şu anda herkes çok, çok yükseliş bekliyor ve ne zaman herkes yükselişe geçse, fiyatın yükselmesi çok zor oluyor. Çünkü piyasalarda bir sürü spekülatif uzun pozisyon alıyorsunuz ve bu durumu çok karlı kılıyor.

Woo’ya göre, bu sebepler gereği yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor ve trend şu anda için belirsiz bir konumda olduğu için temkinli adımlar atılmasında fayda var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kraken Ürün Lideri Brian Hoffman’dan Shiba Inu (SHIB) Sinyali!

Sonraki Haber

Popüler Girişimciden İddialı Bitcoin (BTC) Tahmini: 500.000 Dolar!

İlgili Haberler