Web3 Girişimlerine Asya’da Büyük Destek: 25 Milyon Dolarlık Fon

Bitcoin Haber

Vietnam merkezli Web3 şirketi Ninety Eight, merkezi olmayan finans ekosistemi (DeFi) Coin98’in yaratıcısı, Asya pazarındaki Web3 girişimlerini hızlandırmak için 25 milyon dolarlık bir ekosistem fonu başlatıldığını duyurdu. Resmi açıklama, şirketin web sitesinde 7 Kasım’da yapıldı ve fonun seçilen Web3 girişimlerine finansal ve stratejik destek sağlayacağı belirtildi.

Web3 girişimleri, düşük maliyetli işlemler ve gelişmiş güvenlik özellikleri için şirketin mevcut Viction Layer-1 blockchain altyapısından yararlanabilecekler. Ninety Eight Ekosistem Fonu’nun dikkat çekici bir diğer yönü, başlangıçta cüzdan tokenı olarak tasarlanan yerel token $C98’dir.

C98 adlı token, kullanıcıların kripto varlıklarını saklamalarına, göndermelerine, almalarına ve yönetmelerine olanak tanırken, 40’tan fazla blockchain ekosistemindeki merkezi olmayan uygulamalarla bağlantı kurmalarını sağlar. Ayrıca, kullanıcılara C98 adını taşıyan DeFi platformu aracılığıyla cross-chain takas, staking ve farming işlemlerine erişim sunulmaktadır. Fonun etkin kullanımını sağlamak için Arche Fund’un, Ninety Eight ekosistemi içindeki bir kuluçka dalının yönetimine emanet edildiği belirtildi.

Vietnam’da Web3 girişimlerine özel olarak destek vermek üzere haziran ayında Vietnam Gelecek Fonu’nun başlatıldığı duyuruldu. Coin98, küresel genişleme yolunda birçok zorlukla karşılaşmış ve Vietnam merkezli girişimlerin küresel manzarada gezinirken karşılaştıkları engellerin farkında olduğunu ifade etti.

Blockchain veri analizi firması Chainalysis’e göre Vietnam, yetişkinlerin %19’u kripto varlık sahibi olduklarını belirttiği için kripto benimseme oranında dünya lideri konumunda. Ancak, Vietnam’da yalnızca dokuz eğitim kurumu blockchain kursları sunmakta ve Güneydoğu Asya ülkesinde sadece sekiz blockchain altyapı projesi bulunmaktadır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano Piyasadaki Yükselişiyle Dikkat Çekiyor

Sonraki Haber

Litecoin (LTC) Satın Alma ve Saklama Rehberi

İlgili Haberler