Web3 Alanında Yeni Bir Dönem: Lens Protocol V2 Tanıtıldı

Bitcoin Haber

Web3 yazılım teknolojisi şirketi Aave Companies, Web3 alanında büyük etki yaratan Lens Protocol’ün ikinci versiyonunu, İstanbul’da düzenlenen Devconnect etkinliğinde katılımcıların beğenisine sundu. Duyurudaki açıklamalara göre, sosyal medya platformundaki güncelleme, geliştiricilerin yeni sosyal deneyimler yaratmasına ve daha hızlı para kazanmasına olanak tanıyan gelişmiş çözüm önerileri ve diğer güncellemeleri içeriyor.

Lens Protocol Ekibi, ekosistemde 11 milyon sosyal bağlantı ve 34 milyondan fazla sosyal etkileşim içeren tüm uygulamaların ve Lens V1 profillerinin Lens V2’ye taşındığını duyurdu. Lens Protocol’ün kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, V2’nin Lens’in evrimindeki bir sonraki bölüm olduğunu ve V1’in hedefinin yaratıcılık, deneme ve Lens ekosistemine fayda sağlayan yeni keşif araçlarından kaynaklanan erken Web3 sosyal ağlarına ışık tutmak olduğunu belirtti.

Lens Protocol, Mayıs 2022’de Polygon üzerinde başlatılan, sosyal medya platformları yaratmak için kullanılan merkezi olmayan bir sosyal platformdur. Sosyal medya aktivitelerinin Web3 cüzdanlarında NFT’ler ve blockchain üzerindeki veriler aracılığıyla saklanmasını sağlar. Ekip, Lens V2 planlarını ilk olarak Temmuz’da duyurdu.

Lens V2, hala beta aşamasında olup, Polygon ağındaki mevcut uygulamalara Web3 destekli özellikleri entegre etmek için geliştiricilere yeni araçlar sunan bir dizi hizmeti içerir. Geliştiriciler ayrıca, reklam alanı kiralamayı, okuma için ödeme seçeneklerini, bahşiş verme, oylama, doğrulama, abonelik ve bağış gibi aktiviteleri destekleyen “Akıllı Gönderiler” oluşturabilecekler.

Ekip ayrıca, Web2’den Web3’e geçişin, Web2 veri ve etkinliklerini Lens Protocol’e entegre eden Chainlink Functions gibi çözümlerle mümkün olduğunu ve Ethereum, Solana üzerinden Uniswap aracılığıyla varlıkları taşıma veya Aave Likidite Havuzlarını kullanma gibi çapraz zincir işlevselliği özelliklerinin Ethereum ekosisteminde artık mevcut olduğunu belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra’nın Yeniden Doğuşu: Pulsar Finance’i Bünyesine Katıyor

Sonraki Haber

True USD: Stabil Kripto Para Birimi

İlgili Haberler