WaykiChain ROG Genesis Yield Farming İlk Turu Dakikalar İçerisinde Tamamlandı

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

25 Eylül tarihinde başlayan planlanan WaykiChain’in ROG Genesis Yield Farming etkinliği için olan kayıtların ve aboneliklerin ilk turu tamamlandı. 5.000.000 WICC’in satışı 9 dakika 46 saniye, 25.000.000 WGRT’nin satışı ise toplamda 62 dakika sürdü. Bu turu kaçıranlar ve katılmasına rağmen bir kere daha katılım sağlamak isteyenler diğer turlara katılabilir.

ROG kripto para biriminin Genesis arzının 21 milyon olduğu biliniyor. Ancak Wayki-X, enflasyon mekanizmasında ödül olarak ROG kripto para birimini kullandığı için 21 milyon toplam arz olarak geçmiyor. Bu şekilde ödül olarak dağıtılan ROG kripto para birimleri bir yıllık bir kilit süresinden sonra piyasaya sürülebilecek. 21 milyon Genesis arzının %60’ı Phoenix Yield Farming mekanizması aracılığıyla üretilirken kalan %40’ı ise ekosistem içerisindeki Staking mekanizması ile üretilebilecek. Önceden herhangi bir madencilik mekanizması mevcut değil ve ekibe verilen rezerv veya ICO payı da bulunmuyor. WaykiChain, ROG Genesis Yield Farming’in yanı sıra kendi merkeziyetsiz sentetik varlık protokolü Wayki-X’i de piyasaya sürdü.

Wayki-X Nedir?

Wayki-X, direkt olarak WaykiChain tabanlı merkeziyetsiz sentetik varlık piyasaya sürme protokolü olarak tanımlanabilir. “Synths” olarak ifade edilen varlıklar hem ağ tabanlı hem de ağ dışı varlıklardır. Wayki-X platformunda Synth isimli varlıkların piyasaya sürülmesi sadece kripto paralar için değil aynı zamanda Hong Kong ve ABD merkezli hisse senetleri, döviz, değerli emtialar ve bunun gibi varlıklar için geçerlidir. Yatırımcılar bu varlıklara yatırım yaparak ciddi kazançlar elde edebilirler.

Wayki-X bünyesinde yatırımcıların sadece bir akıllı kontrata ellerindeki ROG token’larını kilitlemeleri ve xUSD ile varlıkları sentetik hale getirmeleri gerekiyor. Bir kullanıcı xUSD’ye sahip olduğunda bununla istediği varlığı anında sentetikleştirebilir. Yatırımcı buna ek olarak sahip olduğu xUSD’leri başka yatırımcılara vererek ROG ödülleri kazanabilir.

Varlık sentetik varlıkların alım satımı şimdiden yapılabilmekte ve Wayki-X üç farklı türden 26 sentetik varlığa ev sahipliği yapmakta. Yakında daha fazla sentetik varlık (altın, döviz, emtia vb.) de platforma eklenecek:

  • Kripto para birimleri: xBTC, xETH, xEOS, xBCH, xLINK, xETC, xLTC,
  • Borsa endeksleri: S&P 50, Dow Jones, Nasdaq, HSI, HSCEI, HSCCI,
  • Hisse senetleri: Microsoft, Apple, Amazon, Google, Alibaba, Facebook, Tesla, Netflix, Boeing, Sony, Baidu, Bilibili, Pinduoduo.

WaykiChain‘in merkeziyetsiz sentetik varlık sistemi Wayki-X aslında geleneksel piyasalarda olan birçok engeli ortadan kaldırıp yatırımcılara istedikleri her şeye kolaylıkla yatırım yapma imkanı sunmaktadır.

WaykiChain’in ROG isimli temel varlığı, aslında merkeziyetsiz varlık sistemi Wayki-X ağında kullanılan gerekli bir araç rolünü de üstlenmtekdir. ROG olmadan sentetik varlıkların Wayki-X üzerinde alınıp satılması imkansız bir hale gelebilir.

ROG Nedir?

ROG (Rods of God), Wayki-X ağının kendi kripto para birimidir. WICC ve WGRT Staking aracılığıyla üretilen ROG için ön madencilik, ICO veya ekibe ayrılan pay bulunmuyor.

İlk ROG üretimi 26 Eylül tarihinde Yield Farming ile gerçekleştirildi. Kullanıcılar ROG teminatı ile xUSD stablecoin’ini üretebiliyor ve Wayki-X işlemlerinin ücretlerinden ödül kazanabiliyor.

Ekosistem Staking’i

Staking yapılan token’ların %40’ı ekosistem ve pazarlama gibi amaçlar için kullanılmakta. Ekibe ayrılan bir pay ise bulunmuyor. Token’ın üretilme hızı ise WGRT Staking havuzunun hızından fazla olmayacak şekilde ayarlandı.

Katılmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Bu ekosisteme ve Staking projesine katılmak için yapılması gerekenler ise oldukça kolay. WICC veya WGRT sahibiyseniz bunu direkt olarak WaykiTimes uygulamasındaki cüzdana gönderin ve Staking işlemine hemen başlayın.

WICC veya WGRT’niz bulunmuyorsa bunu merkezi borsalardan veya Wayki-DEX üzerinden alabilir, daha sonra WaykiTimes’a gönderip Staking’e başlayabilirsiniz.

WICC listeleyen kripto para borsaları şu şekilde sıralanabilir: Huobi, Bithumb, Bittrex, Gate.io, AEX, CoinTiger, Coinw, BKEX.

WGRT listeleyen kripto para borsaları şu şekilde sıralanabilir: OKEx, Gate.io, AEX, MXC, CoinTiger

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Yol Ayrımında: ETH Hangi Yönü Seçecek?

Sonraki Haber

Bu Token’a Dikkat: Popüler Altcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor?

İlgili Haberler