Wall Street’in BTC Alanına Girmesi An Meselesi Olabilir Mi? 

Wall Street’in BTC Alanına Girmesi An Meselesi Olabilir Mi? 

Bitcoin yatırımcılarının son zamanlarda en çok merak ettiği konulardan birinin “Wall Street’in kripto para piyasasına ne zaman gireceği” olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Çünkü yatırımcılar Wall Street’in Bitcoin’e yatırım yapmasıyla çok büyük bir ralli başlayacağını düşünüyor. Blockchain veri firması tarafından yapılan son sosyal medya analizlerine göre ise bu durum çok yakında gerçekleşecek gibi görünüyor.

Wall Street ve Bitcoin

Blockchain veri firması TIE 18 Haziran’da, Bitcoin’in değeri ve “Bitcoin” kelimesinin sosyal medyada bahsedilme oranlarından derlediği NVTweet Oranına göre, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu bildirdi. Yani sosyal medya faaliyetlerine karşı, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem görüyor.

TIE bu durumun bireysel ilginin yanında kurumsal ilgide de büyük bir artış olmasından kaynaklandığını ifade ediyor ve “Artan NVTweet Oranı, BTC’nin piyasa hacmi artık sosyal hacimden daha hızlı arttığı için kripto paranın kurumsal işlemler tarafından daha fazla yönlendirildiğini gösteriyor olabilir.” açıklamasını yapıyor.

Kurumsal İşlemler

Grayscale Investments’ın SEC başvurularından ve bir Blockchain veri sitesi olan ByteTree’den alınan verilerden derlenen bilgilere göre, son 12 hafta içinde Grayscale Bitcoin Trust varlıklarına yaklaşık 63.000 token eklendi. Aynı dönemde madenciler, madencilik yoluyla yaklaşık 125.368 token biriktirdi.

Yani tek bir kurum müşterileri adına piyasa sürülmüş Bitocin’lerin %50’sinden fazlasını biriktiriyor. Dolayısıyla kurumsal yatırımcılar artık büyük miktarda Bitcoin biriktiriyor. Bu da kurumların ilgisinin arttığını gösteriyor.

Öte yandan Bitcoin işlemleri için en önde gelen kurumsal piyasa olan düzenlenmiş vadeli işlem borsası CME, BTC vadeli işlem sözleşmelerinde açık pozisyonların 2020’nin başından bu yana %310 arttığını bildirdi.

Bu veriler değerlendirildiğinde ise analistlere göre Wall Street’in Bitcoin piyasasına girmesi an meselesi olabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.