Voyager ve Celsius Cephesinde Son Gelişmeler!

Fatih Uçar

Güç durumdaki kripto platformu Voyager Digital, yeni mahkeme belgelerine göre FTX’in erken satın alma teklifini reddediyor. Celsius ise iflas işlemleri için eski CFO’yu danışman olarak getirmek istiyor. İki kripto para şirketi de kripto para piyasalarında yaşanan aşırı düşüşler sebebiyle iflasını ilan etti. Yatırımcılar uzunca bir süredir bu iki platformdaki bakiyesini çekemiyor.

Voyager, FTX’i Reddetti

Voyager, sorunlu kripto hedge fonu Three Arrows Capital tarafından 650 milyon dolarlık devasa bir kredi temerrüdüne atıfta bulunarak bu ayın başlarında iflas başvurusunda bulundu. Cuma günü FTX ve Alameda Research, Voyager müşterilerine erken ödeme yapma ve iflas işlemlerinin sonuçlanmasını beklememe fırsatı sağlayacak bir plan yayınladı. Yeni bir açıklamada, Voyager planı en iyi ihtimalle “son derece yanıltıcı” olarak nitelendirirken, teklifin doğasının kripto aracılık firmasının başlattığı ihale sürecini “soğuttuğunu” öne sürüyor.

Açıklamanın detayları ise şöyle;

“AlamedaFTX esasen FTX‘in tasfiye memuru rolüne hizmet ettiği bir tasfiye önermektedir. Voyager’in kripto para varlıklarının ve kredilerinin “gerçeğe uygun değeri” AlamedaFTX ile müzakereye tabidir. Teklif, müşterilerin kripto para taleplerini 5 Temmuz 2022 itibariyle fiyatlara dayalı olarak ABD dolarına dönüştürmeyi ve kripto para taleplerini ABD doları olarak ödemeyi ve müşterilerin taleplerini dolarlaştırma ve tasfiye etmeyle ilgili vergi sonuçlarını üstlenmesini gerektiriyor.”

Celsius Danışman Hamlesi

Kripto borç veren Celsius Network, iflas işlemlerine yardımcı olmak için eski CFO Rod Bolger’ı danışman olarak getirmek için bir teklif sundu. Önergenin değerlendirilmesi için 8 Ağustos’ta bir duruşma yapılacak. Bolger, haziran ayında istifa etmeden önce şirkette sadece beş ay çalıştı. Kasım ayında kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık iddiasıyla tutuklanan Yaron Shalem’in yerini aldı ve daha sonra yerini Chris Ferraro’ya bıraktı.

ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne sunulan önergeye göre Bolger, 30 Haziran’da sekiz haftalık ihtarname verdi. Sonuç olarak, şirketin bir ay daha çalışanı olmaya devam ediyor. Önergede, Bolger’a en az altı hafta boyunca ayda 120.000 dolar ödeneceği belirtildi.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) Ne Zaman 1 Dolar Olacak?

Sonraki Haber

Bitcoin’de Konsolidasyon: BTC Fiyatı Yükseliş Geçecek Mi?

İlgili Haberler