Voice, Sevgililer Gününde Kullanıcıyla Buluşuyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre Block.one tarafından geliştirilen ve bir sosyal medya uygulaması olan Voice, Forbes’un küresel baş dijital sorumlusu Salah Zalatimo‘yu CEO olarak işe aldı. Bugün yayınlanan bir blog gönderisinde Zalatimo’nun 20 Ocak’ta görevine başlayacağı belirtildi.

Açılış Tarihi Verildi

Yapılan açıklamalara göre EOS Blockchain‘in arkasındaki firma, 14 Şubat 2020’de Voice’in beta sürümünün kullanıcıyla buluşmasını bekliyor. Bunun yanında Block.one ilk olarak bir sosyal medya uygulaması piyasaya sürmeye planladığını Haziran 2019’da kamuoyuyla paylaştı. O dönemde şirketin CEO’su olan Brendan Blumer, projeye 150 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını ve bu yatırımın içinde 30 milyon dolarlık isim hakkının da olduğunu ifade etmişti. Voice alan adının alınabilmiş olması o dönemde büyük ses getirmişti.

Öte yandan 2015 yılında Forbes, Zalatimo’nun başında olduğu dijital fotoğraf paylaşım girişimi Camerama’yı satın aldı. Bu satın almanın ardından Zalatimo da Forbes’a katıldı. Zalatimo Forbes Digital Group’u Ocak 2019’dan bu yana denetliyordu. Ayrıca şirketin AI özellikli yayıncılık platformu Bertie’nin oluşturulmasından sorumluydu. Forbes’un açıklamalarına göre bu platform Forbes’un kitlesel olarak ayda 110 milyon kullanıcıya ulaşmasına imkan tanıdı.

Voice

EOS Blockchain’i temelli Voice, anlamlı etkileşimler gerçekleştiren kullanıcılara, içerik üreticilerine ve reklam verenlere yerel token’larla çeşitli ödüller dağıtacak. Böylece sosyal medyada kaliteli içerik üretimi teşvik edilmiş olacak. Bu açıdan Blumer, Zalatimo’nun içerik aracı oluşturma deneyiminin Voice için çok değerli olacağına inandığını dile getiriyor.

Blumer yaptığı açıklamalarda, “Salah, girişimcilik geçmişi ile zenginleştirilmiş nadir bir ürün ve medya yeteneğinin birleşimi. En yeni içerikten para kazanma ve yayınlama araçlarını oluşturma konusundaki deneyimi, onu Voice’a liderlik etme konusunda benzersiz hale getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Balinalar, Altcoin’ler ve Bitcoin

Sonraki Haber

“Ripple, Mobil Ödemelerde Kritik Rol Oynayacak”

İlgili Haberler