Vitalik Buterin: “Kriz, Ethereum İhtiyacını Vurguladı”

İlayda Peker

Vitalik Buterin, günümüzdeki yaşanan ve etkilerinin gelecekte de devam edeceği ekonomik kriz sürecinde Ethereum’un ulusları birbirine bağlamaya yardımcı olan birleştirici olarak rol oynayabileceğine inanıyor.

Ethereum İhtiyacı

Ethereum kurucu ortağı 7 Mayıs’ta düzenlenen Ethereal Zirvesi 2020’de The Defiant’tan Cami Russo‘yla bir röportaj yaptı. Mevcut küresel krizi “sadece finansal bir krizden daha fazlası” olarak nitelendiren Buterin, ülkeler arasındaki siyasi uyumsuzluk ve güvensizlik seviyelerinin Ethereum gibi bir ağ ihtiyacını vurguladığını ifade etti.

Buterin konuyla ilgili açıklamalarında, “Kesinlikle Blockchain sistemlerinin ve özellikle de Ethereum’un; mevcut sistemler, para birimleri ve uygulamaların etkileşime girmesi için bir tür tarafsız küresel oyuncu rolü oynayacağını düşünüyorum. Ulus devletler tarafından yaratılan ve sürdürülen hiçbir şeyin bu rolü oynayamayacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Russo, Ethereum’un gerçekten birleştirici bir güç olup olamayacağını sorduğunda Buterini, “sansür, gizlilik ve kurumlarla ilgili endişelerin” olduğunu kabul ettiğini belirtti.

Mevcut durumun finansın sadece üçte biri olduğunu ifade eden Ethereum (ETH) kurucu ortağı 2008 yılında yaşanan finansal kriz ile karşılaştırıldığında günümüzde yaşananların yeni bir kripto dalgasına yol açıp açmayacağı yönünde de açıklamalar yaptı. Buterin, Ethereum gibi kripto para birimlerinin finansal olmayana sorunlara da değinerek bu sefer daha büyük bir gelişme yaşanabileceğini belirtti.

Buterin konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Kripto para birimi alanı ilk on yıl boyunca gerçekten finansal yönlere odaklandı. 2020’de de kesinlikle aynı temaların çoğunu görüyoruz. Ancak bu sefer daha öncekinden daha az finansal alana odaklanıldığını ifade edebilirim.

Kaynak: CointelegprahTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC 10.000 Doları Test Ediyor, Sırada Ne Var?

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 8/05/2020

İlgili Haberler