Vitalik Buterin: “Kripto Para Piyasası Elon Musk’a Karşı Bağışıklık Kazanacaktır”

Mert Bahçe

Vitalik Buterin, kripto para sektörünün Elon Musk etkisine bağışıklık kazanacağını düşünüyor. Bununla birlikte Buterin, kripto para piyasasının ani patlamaları ve uzun durgunluklarını kabul etti.

Vitalik Buterin Piyasa Yapısı İle İlgili Yorumlarda Bulundu

Ethereum’un 27 yaşındaki kurucu ortağı Vitalik Buterin, bu hafta CNN’e yaptığı açıklamada kripto para piyasasının Elon Musk’ın tweet gücünün esiri olmayacağını aktardı.

Buterin Elon Musk özelinde şunları kaydetti: “Elon Musk’ın attığı tweet’ler, geçtiğimiz yıl ve bu yıl olmak üzere büyük etki yarattı. Ancak piyasaların bunu öğreneceğini düşünüyorum. Elon sonsuza dek bu etkiye sahip olmayacak. Kripto para piyasası şu an Elon Musk’ın tweet’lerinin etkisinde olsa da buna bağışıklık kazanacak.”
Şu an hiçbir Twitter kullanıcısı Elon Musk kadar kripto para piyasasında etkili değil. Tesla ve SpaceX CEO’su, Dogecoin ve Bitcoin hakkında attığı tweet’ler bu kripto paraların fiyatlarını önemli ölçüde etkiledi.

Öte yandan Buterin, Elon Musk’ın kötü niyetinin olmadığını şöyle açıkladı: “Onun dünyadaki sayılı milyarderlerden biri olması, Tesla ve SpaceX’i yönetmesi nihayetinde onun bir insan olduğu gerçeğini değiştirmiyor. İnsanlar köpek temalı paralar konusunda çok heyecanlanıyor. Elon’un bunların hiçbirinde kötü niyetli bir insan olduğunu düşünmüyorum.”

Elon Musk’ın Bitcoin Eleştirisi

Bununla birlikte Elon Musk’ın Bitcoin’in enerji şemasını eleştirmesi kripto para piyasasına büyük bir darbe vurdu. Tüm piyasa kızıla bürünürken Bitcoin 30.500 dolara kadar Ethereum ise 1990 dolara kadar geriledi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin’in piyasa değeri 717 milyar dolarken Ethereum’un 285 milyar dolar seviyelerinde piyasa değeri bulunuyor. Şu an iki kripto para birimi de enerji yoğun bir iş mekanizması kullanıyor. Bu da madencilik bilgisayarlarının işlemleri doğrulamak için gerekli olan karmaşık kriptografik oyunları çözmek için çok fazla enerji harcağını anlamına geliyor.


Total
18
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple, Çin’deki Borsalara XRP Gönderiyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Düşüşe Rağmen Popüler Analist Bitcoin ve Ethereum’da Yükseliş Bekliyor

İlgili Haberler