Vitalik Buterin, ETH 2.0 Gecikme Söylemlerine Yanıt Verdi

Mert Bahçe

Ethereum ağı, PoW konsensüsünden PoS’a doğru ilerlerken 2022’deki en büyük yükseltmesine hazırlanıyor. Ethereum 2.0 için resmi duyurular, PoS’a geçişin 2022’nin ikinci çeyreğinde gerçekleşebileceğini işaret ediyor. Ancak projenin başlangıcından bu yana sürekli gecikmeler nedeniyle Çin medyasında ETH 2.0 planının tekrar sekteye uğrayabileceğine dair söylentiler başladı.

Vitalik Buterin İddialara Açıklık Getirdi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, spekülasyonlara cevap vermek adına popüler bir Çin sosyal medya platformu olan WeChat’e gitti. Ethereum takipçilerinin WeChat grubu, olası bir yıl boyunca gecikmeyi işaret eden makalenin ekran görüntüsünü paylaştı. Buterin, gruptan verirken söylemin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

ETH 2.0 ana ağ lansmanı için hazırlık, proejenin arkasındaki geliştiricilerin toplu bir deneme adına Aralık ayında test ağını başlatmasıyla başladı. Kintsugi test ağı, ETH 2.0’a geçişten önceki son büyük adım olarak görülen 21 Aralık’ta piyasaya sürüldü. Vitalik Buterin lansmanı garanti ediyor.

Ethereum 2.0 Nedir?

ETH 2.0, Ethereum’u ölçeklenebilirlik adına VISA ve Mastercad gibi birçok merkezi ödeme işlemcisi kadar hızlı hale getirmeyi amaçlayan bir projedir. ETH 2.0 lansmanındaki gecikmeyle ilgili spekülasyonlar, projenin geçmişinden geliyor. İlk büyük adım yani Beacon zincirinin piyasaya sürülmesi benzer bir döngüden geldi.

Beacon zincirinin lansmanı için belirli sayıda ETH’nin stake edilmesi gerekiyordu. Resmi lansmandan bir hafta önce stake edilen ETH miktarı hedeften çok uzaktı. Ancak Buterin, hedefi gerçekleştirmek adına milyonları riske attı. Şimdi ise başarılı girişimci, olası gecikme etrafındaki kara bulutları temixlemek adına topluluğu rahatlatmaya çalışıyor. ETH 2.0 hamlesi merakla bekleniyor ve birçoğu ETH fiyatının büyük yükseltme öncesinde yeni ATH’lere ulaşmasını bekliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2021 Yılında Kripto Endüstrisine Ne Kadar Giriş Oldu?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) İçin Kritik Veriler! Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

İlgili Haberler