Visa’dan Önemli Kripto Para ve Stablecoin Açıklaması

İlayda Peker

Küresel finansal hizmetler devi Visa, cüzdan ve platform ortaklıkları aracılığıyla zaten kripto para birimi hizmetleri sunuyor. Dijital varlık şirketleri BlockFi, Fold ve Crypto.com halihazırda Visa markalı ürünler yayınlamaktadır. Ancak CEO Alfred Kelly, kripto para birimlerinin gelecekte doğrudan Visa ağında çalışabileceğini öne sürüyor.

Visa ve Kriptolar

Visa’nın dün 2021 mali yılı kazanç açıklamasında yaptığı açıklamalarda Kelly, özellikle kripto ve bu alanda gördüğü fırsata değindi. Kelly, Visa’nın 35 platform ve cüzdanla ortaklığı aracılığıyla sektördeki en büyük finansal hizmetler markası olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili olarak Kelly, “Bu alanda ekosisteme farklılaştırılmış değer katmanın yollarını görüyoruz. Küresel varlığımız, ortaklık yaklaşımımız ve güvenilir markamız aracılığıyla kripto para birimlerinin ödemeler için daha güvenli, kullanışlı ve uygulanabilir hale getirilmesine yardımcı olmak için benzersiz bir konumda olduğumuza inanıyoruz.” sözlerini kullandı.

Kelly, endüstrinin iki tür kripto para arasında bölündüğünü ifade ediyor: Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) gibi geleneksel paralarla desteklenen stablecoin’ler. Birincisi için Visa, en iyi eylem yolunun ortaklıklarla devam etmek ve kullanıcılara, Visa kimlik bilgilerini dünya çapındaki yaklaşık 70 milyon işletmede kullanarak varlıklarından istedikleri gibi nakit para çekme yolu sağlamak olduğuna inanıyor.

CBDC’ler ve Stablecoin’ler

İkincisine gelince Kelly, “Bunlar, diğer herhangi bir geleneksel para birimi gibi, küresel işlem için kullanılma potansiyeline sahip olabilecek, gelişmekte olan bir ödeme yeniliği. Herkese açık blok zincirlerinde çalışan dijital para birimlerini, RTP veya ACH ağları gibi ek ağlar olarak düşünüyoruz, bu nedenle onları ağ stratejimizin bir parçası olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Kriptoları Ağımıza Ekleyebiliriz”

Yaptığı açıklamalarda Kelly, “Belirli bir dijital para biriminin tanınmış bir değişim aracı haline geldiği ölçüde, onu bugün halihazırda 160’tan fazla para birimini destekleyen ağımıza eklemememiz için hiçbir neden yok.” sözlerini kullandı.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Robinhood Olayı DeFi’nin de İşine Yarayacak”

Sonraki Haber

Altcoin Rallisinin Başladığı Nasıl Anlaşılır?

İlgili Haberler