Vault Hill, Kentsel Planlama İlkelerinden Yararlanan Metaverse İçin 2,1 Milyon Dolar Topladı

İlayda Peker

İlk insan merkezli, blok zinciri tabanlı metaverse olan Vault Hill, insan deneyimini geliştirmek için tasarlanan metaverse geliştirilmesine yardımcı olmak için 2,1 milyon dolar topladığı pre-seed ve özel finansman turlarını başarıyla tamamladığını duyurdu. Turlar, diğer melek yatırımcıların yanı sıra R-930 Capital, Unreal Capital, Spring Dawn Ventures, Evan Luthra, Herd Ventures, Lithium Ventures, Girnas Capital, Ferrum Network ve TrustSwap’tan stratejik yatırımlarla Master Ventures tarafından yönetildi.

Bu, kullanıcıların, içerik oluşturucuların ve geliştiricilerin, güvenli ekosistemde ürettiklerinden para kazanırken sınırsız yaratıcı özgürlüklerini keşfetmelerine olanak tanıyan temel insan içgüdülerine odaklanan yapıcı bir metaverse oluşturarak, Vault Hill‘in teknolojiyi insancıllaştırma planını hızlandırmak için ileriye doğru atılmış büyük bir adım olarak değerlendiriliyor.

Vault Hill’in Kurucusu ve CEO’su Jimi Daodu, “Bu, Vault Hill’deki çalışkan, yetenekli ve çeşitli ekibin ve aynı zamanda içinde bulunduğumuz geniş rekabetçi pazarda ürün teklifimizin benzersizliğinin bir kanıtıdır” sözlerini kullandı.

Bu arada, yapılacaklar listesinin ilk bağış toplama turuyla Vault Hill, ikinci bağış toplama turunun, yani VHC tokeninin halka açık satışının şu anda devam etmekte olduğunu ve 10-14 Ocak 2022 süresince de devam edeceğini ifade ediyor. Launchpad’ler: PAID Ignition, Moonstarter, TrustSwap, SuperLauncher, Lithium, MaticLaunch ve Kommunitas.

Yapılan açıklamalara göre aynı derecede kayda değer bir başka nokta da metaverse’ün henüz çalışır durumda olmamasına rağmen, Vault Hill’in, bir kez metaverse’de sanal ofislerini kuracak olan küresel markalarla halihazırda altı ortaklık sağlamış olmasıdır. 2022’im ilk çeyreğinde metaverse’ün piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

Peki, büyüyen blok zinciri endüstrisi ve halihazırda mevcut olan birçok metaverse projesi göz önüne alındığında, Vault Hill’i önde gelen blok zinciri girişim kapitalistlerinden, işletmelerden ve bireylerden ayıran noktalar neler?

İlk olarak metaverse’ün insan merkezli doğasıdır. Metaverse’de insan unsurlarının kullanımı, Vault Hill’de kullanıcıların gerçekçi bir şekilde etkileşim kurabileceği bir platform sunulduğu anlamına gelir. Bu, kullanıcıların şu anda fiziksel dünyada yaptıkları her şeyi ve çok daha fazlasını yapabilecekleri şeklinde açıklanıyor.

Kullanıcılar başkalarıyla etkileşime geçebilecek, oyun oynayabilecek, sağlıklarını takip edebilecek, sanat küratörlüğü yapabilecek, sanal arazi satın alabilecek, NFT’lere sahip olabilecek, VHC token’ını veya tercih ettikleri diğer kripto para birimini kullanarak güvenli platformda işlem yapabilecekler.

İkincisi ise Vault Hill, kullanıcıların Sanal Arazilerini (VLAND) saygılı bir şekilde inşa etmelerini sağlamak için kentsel planlama ve geliştirme avantajlarına sahip ilk sanal dünya olarak tanımlanıyor. Vault Hill City’de sanal araziye sahip olan kullanıcılar, arazilerinde hayal edebilecekleri her şeyi inşa etme konusunda tamamen yaratıcı özgürlüğe sahip olacaklar. Bu, fitness merkezleri, moda stüdyoları, sanat galerileri, müzeler ve hatta kütüphaneler şeklinde olabilir ve diğer kullanıcılar kendi topraklarındaki projelerle etkileşime girdikçe geri dönüşler elde edebilir. Alternatif olarak, arazi sahipleri VLAND’larını daha sonra piyasada daha yüksek bir fiyattan satmak üzere elde tutmayı seçebilirler.

TwitterInstagramTelegramDiscordWhitepaper

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Önde Gelen Kripto Para Borsası, Shiba Inu’yu Listeledi

Sonraki Haber

Flappy Doge, DAO Yönetimini Tanıtan İlk P2E Metaverse Oldu

İlgili Haberler