Varlık Yönetimi Devi Fidelity, Bitcoin Madencilik Mühendisi Arıyor

İlayda Peker

Varlık yönetimi devi Fidelity, müşteri varlıklarında 7 trilyon doların üzerindeki faaliyetlerini ölçeklendirmek için çalışacak bir Bitcoin madencilik mühendisini işe alacak. Web sitesindeki bir iş ilanına göre Fidelity, Bitcoin madenciliği operasyonlarını çalıştırmak ve ölçeklendirmek için altyapıyı tasarlama, inşa etme ve koruma rolünü üstlenecek bir çalışan arıyor.

Aranan Nitelikler

Yapılan açıklamalara göre bu rolü üstlenecek kişinin DevOps (geliştirme operasyonları) mühendisliğinde en az 3 yıllık deneyiminin bulunması gerekiyor. Ayrıca SQL ve MongoDB gibi veritabanlarının bilinmesi de diğer uzmanlıkların yanı sıra gerekli. Bunların yanında iş ilanı geçen ay Fidelity’nin web sitesinde ve geçen hafta LinkedIn’de yayınlandı.

Fidelity ve Madencilik

Fidelity, 2014 yılında Bitcoin (BTC) ve Ethereum(ETH) madenciliğine başladı ve bu faaliyetlerin oldukça karlı bir girişim olduğunu dile getirdi. 2017 yılında Fidelity CEO’su Abigail Johnson, şirketin eğitim amaçlı madenciliğe başladığını ancak şimdi bundan iyi para kazandığını dile getirdi ve “Küçük bir Bitcoin ve Ethereum madenciliği operasyonu kurduk… Şimdi mucizevi bir şekilde çok para kazanıyor.” ifadelerini kullandı.

Fidelity daha sonra Ekim 2018’de Dijital Varlıklar birimini kurdu. Birim, kripto para saklama hizmetleri ve kurumsal odaklı işlem yürütme hizmetleri sunuyor. Fidelity Digital Assets ayrıca “kullanıcı araştırmaları, prototipler ve müşteri savunuculuğu yoluyla” yeni ürünler stratejisi geliştirmek için birimin “çekirdek üyesi” olacak bir ürün tasarımcısı da arıyor.

Bunların yanında varlık yönetimi devi geçen yılın sonlarında yapılan açıklamalarda, Avon adlı bir kripto para birimi girişim sermayesi birimi işlettiğini de açıklamıştı. Bunun yanında Avon’un; kripto kredi şirketi BlockFi ve Blockchain veri analiz firmaları Flipside Crypto ve Elementus olmak üzere üç kamu yatırımı yaptığı da biliniyor.

Kaynak: The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İngiltere Siber Suçluları Blockchain İle Yakalayacak

Sonraki Haber

Bitcoin’in Twitter Verileri Ne Söylüyor?

İlgili Haberler