VanEck, Ethereum Strategy ETF Karının Bir Kısmını Ethereum Geliştiricilerine Bağışlayacak

Bitcoin Haber

ABD merkezli varlık yönetimi şirketi VanEck, Ethereum Strategy borsa yatırım fonundan (ETH) elde edeceği karın önemli bir kısmını, The Protocol Guild’e bağışlayacağını duyurdu. Şirket bu kar aktarımını en az 10 yıl boyunca yapmayı planlıyor. The Protocol Guild, 152 Ethereum çekirdek geliştiricisinden oluşan bir kolektif. VanEck, Ethereum Strategy ETF’den elde edeceği karın yüzde 10’unu bu geliştiricilere bağışlama taahhüdünde bulundu.

Şirket, Ethereum’a katkıda bulunanların çabalarının karşılığını vermeyi mantıklı bulduğunu açıkladı. Ayrıca diğer varlık yöneticilerini ve ETF ihraççılarını da aynı şekilde ödeme yapmayı düşünmeye davet etti. Şirket ayrıca Ethereum’a katkıda bulunanlara, bu ortak altyapının 10 yıllık inşası ve yönetimi için teşekkür etti.

VanEck’in bu hamlesi, Ethereum topluluğu ve topluluğun önde gelen isimlerini memnun etti ve şaşırttı. Delegate’in kurucusu 0xfoobar, bu adımın Ethereum uyumuna inanılmaz değer kattığını ve büyük kurumların bunu anlamasının nadir görüldüğünü belirtti. Ethereum çekirdek protokol toplantılarını yürüten Tim Beiko ise, bir TradFi şirketinin Ethereum çekirdek gelişimini doğrudan karından finanse ettiğini görmenin güzel olduğunu ifade etti.

VanEck, Ethereum Strategy ETF’sini (EFUT) piyasaya sürme hazırlıkları içinde. Bu fonun CBOE’de listelenmesi ve VanEck’in aktif ticaret başkanı Greg Krenzer tarafından yönetilmesi planlanıyor. Ancak şirket, “Fon henüz alım satıma hazır değil ve fonun alım satıma başlayacağına dair bir güvence yok” açıklamasını yaptı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analist Michael van de Poppe, Kaspa ve Render Network’ün Yükselişe Geçeceğini Öngörüyor

Sonraki Haber

Bitcoin İçin Şaşırtıcı Tahmin: Her Düşüş Bir Fırsat

İlgili Haberler