Valkyrie’nin Bitcoin ETF’si Yakında Onaylanabilir!

Fatih Çetin

Bitcoin (BTC) fiyatından da anlayabileceğiniz üzere önemli pozitif gelişmeler oluyor. Bugün yayınlanan bildirimine göre, Valkyrie’nin Bitcoin Strategy ETF hisselerinin Nasdaq’ta listelenmek üzere sunulması kabul edildi. Yayınlanan belge Nasdaq’ın onay gelmesi halinde listelemeye hazır olduğunu gösteriyor. Yani şimdilik bir onay gelmedi ancak onaya daha önce hiç bu kadar yaklaşılmamıştı.

Bitcoin ETF Onayı Gelebilir

Nasdaq, SEC‘in yakında Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’sini onaylayabileceğini ima ediyor. Nasdaq’ın listeleme yeterliliklerinden sorumlu başkan yardımcısı Eun Ah Choi, Valkyrie‘nin Bitcoin ETF‘sinin borsada listelenmek üzere onaylandığını söyledi. Bu nedenle yakında ilgili başvuru SEC tarafından onaylanabilir ve buna hazırlık yapılıyor.

Yazı hazırlandığı sırada ProShares Bitcoin ETF başvurusu son dakika olarak onaylandı. Sıradaki başvuru onayı Valkyrie’in olabilir mi?

SEC ile 11 Ağustos tarihli bir prospektüste Valkyrie, Bitcoin Stratejisi ETF‘sinin nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmeleriyle kripto varlıklara dolaylı maruz kalma sağlayacağını söyledi. Sözleşmeler, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kayıtlı borsalara sahip, tamamı fona ait olan Cayman Adaları merkezli bir yan kuruluş kullanılarak satın alınacak.

Valkyrie Bitcoin ETF Başvurusu İlk Değil

Valkyrie ayrıca Nisan ayında 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında bir Bitcoin ETF‘si için başvuruda bulundu. Bununla birlikte, yeni başvuru, SEC Başkanı Gary Gensler’in 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında düzenlenmiş BTC vadeli işlem sözleşmelerine maruz kalan borsada işlem gören ürünleri onaylamaya açık olabileceğini önermesinden bir hafta sonra geldi.

SEC’in Valkyrie‘nin ETF başvurusunu resmi olarak onaylaması için son tarih 25 Ekim, ancak bu süre 8 Aralık’a kadar uzatılabilir. Federal kurum şu anda diğer Bitcoin vadeli ETF başvurularını inceliyor. ProShares’e gelen onay belki Valkyrie için de gelir. ETF’nin gündemi yoğun bir şekilde meşgul etmesiyle Bitcoin (BTC) 63.000 dolar sınırına kadar dayandı. Ancak burada ufak bir geri çekilme yaşadı, buna rağmen 62.000 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bitcoin (BTC) için tarihin en büyük fiyat katalizörü nihayet geldi. Artık bundan sonra günlük kapanışın ATH olup olmayacağını takip etmek gerekiyor. Bitcoin (BTC) bu gece çok hareketli olacak.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sıcak Gelişme: ABD SEC, ProShares Bitcoin ETF’ini Onayladı

Sonraki Haber

SEC Bitcoin ETF’ini Onayladı: BTC Fiyatı Anında Tepki Verdi

İlgili Haberler