Valkyrie Investments, İlk Ethereum Vadeli İşlem ETF’sini Başlatmak İçin SEC Onayı Aldı

Bitcoin Haber

FOX Business raporuna göre, Valkyrie Investments, Ethereum vadeli işlemlerini içeren ilk borsa yatırım fonunu (ETF) başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay aldı. Bu, Valkyrie’yi, dünyanın en büyük ikinci kripto varlığının gelecekteki fiyatı hakkında yorum yapma fırsatı sunmak isteyen dokuz ihraççı arasında en ön sıraya taşıdı.

Ethereum, yaklaşık 1.659 dolar değerle işlem görüyor. Valkyrie, Ether vadeli işlemlerini takip eden bir ETF sunarak kripto piyasasına perakende katılımını artırmayı hedefliyor. Valkyrie Investments, mevcut Bitcoin vadeli işlem ETF’sini yeni tanıtılan Ether vadeli işlem ETF’si ile birleştirerek “Valkyrie Bitcoin ve Ether Strategy ETF” adlı birleşik bir fon oluşturmayı planlıyor.

Fonun stratejisi, geçtiğimiz yıl bu dijital varlığa yönelik artan ilgiyi yansıtacak şekilde Ethereum vadeli işlemleri satın almayı içeriyor. Başlangıçta 3 Ekim’de işlem görmeye başlaması planlanan Valkyrie, SEC operasyonlarını sınırlayacak bir gelişme olan hükümetin kapanması olasılığına yanıt olarak lansmanını hızlandırdı.

Yaklaşık iki milyon federal işçinin bir finansman anlaşması olmaksızın işten çıkarılmayla karşı karşıya kalması nedeniyle, SEC halka açılmayı planlayan şirketleri kapanma gerçekleşmeden önce tekliflerini hızlandırmaya çağırdı. Ether vadeli işlem başvuru sahiplerinin kaderi belirsizliğini koruyor, zira SEC ek bilgilerle başvurularını güncellemelerini talep etti. Valkyrie’nin Baş Yatırım Sorumlusu Steven McClurg, yatırımcılara Ethereum vadeli işlemleri sunma konusunda ön planda olmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Brezilya Merkez Bankası Kripto Para Düzenlemeleri İçin Sıkılaştırmayı Gündeme Aldı

Sonraki Haber

“Kripto Para Piyasalarında Negatif Seyir: Bitcoin ETF Kararları Ertelemeye Mi Gidiyor?”

İlgili Haberler