Uzmanlar İşaret Etti: “Bitcoin (BTC), Altın Kesişim Bölgesine Girdi”

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kilit direnç noktasını aşmasının ardından yükselişine devam ediyor. Grafikler, uzun vadeli bir artış trendi olan golden cross’a işaret ediyor. Liderin yükselişi kripto para piyasasını hareketlendirirken bazı altcoin’lerde ciddi kazançlar kaydedildi.

Bitcoin, Önemli Performansa İmza Attı

Kripto para piyasasının amiral gemisi, mayıs ve haziran ayı satışlarının ardından 51.100 doların üzerinde bir kapanış gerçekleştirdi. Bu kırılma, boğaların elini güçlendirebilir. BTC grafiklerinde destek, direnç ve yatırım fırsatları için %61, %38 ve %23 fibo seviyelerine işaret ediliyor.

Stuck Funds patronu Lennard Neo, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in 48.644 dolar ila 49.105 dolar arasındaki fiyat bandında önemli bir kırılma gördüğünü belirtti. Neo, hareketli ortalamalara atıfta bulunarak şunları kaydetti:

BTC’nin 200 günlük MA’nın üzerinde işlem görmesi, bu kritik direnç seviyelerinin desteğe dönüştüğüne dair güven veriyor. Daha da ilginci, son beş günde görülen momentum satışları gölgede bıraktı. Buna göre Bitcoin için kısa vadede yükseliş eğilimi görülüyor.

Lider kripto para Bitcoin (BTC), son iki haftalık zaman diliminde 200 günlük MA’nın üzerinde konsolidasyon aşaması geçirdi. Bu aşama, 50.000 doların üzerindeki hareket için temel oluşturdu. 200 günlük MA, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 46.100 dolar seviyelerinde konumlanırken 50 günlük MA yukarı yönlü seyrediyor.

Daha Önce Görülen Kırılma Hareketleri

Belirtilen veriler değerlendirildiğinde golden cross doğrulanıyor. Trendi takip eden yatırımcılar, golden cross’u bir satın alma sinyali olarak algılar ve piyasada alımlar başlatır.

Golden Cross’un Mayıs 2020’deki örneği, Bitcoin fiyatının 9.000 dolardan 60.000 doların üzerine yükseldiği 11 aylık tırmanış sürecidir. Bununla birlikte balina birikimleri ve borsalarda azalan Bitcoin rakamları gösteren zinciri üstü verileri de yükselişi destekliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 51.390 dolardan alım satım işlemi görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Anket Sonuçları: Kripto Para Birimlerine Olan İlgi Artıyor!

Sonraki Haber

Solana (SOL) Kritik Seviyeyi Aştı ve Dogecoin’i Geride Bıraktı!

İlgili Haberler