Uzman İsimden Korkutan Açıklama: Altcoin’ler Yüzde 50 Daha Düşebilir!

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı son zamanlarda 29.000 dolar ile 30.000 dolar aralığında sıkışmış durumda. Lider kripto para biriminin bundan sonraki hamlesi belirsizliğini korurken piyasanın popüler analistlerinden Capo Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in temel destek seviyesinin altına düşerse daha dip seviyeleri test edebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin’de Önemli Destek

Capo yaptığı açıklamalarda önümüzdeki günlerde Bitcoin’de yeni düşük seviyelerin görülebileceğini bunun bazı nedenlerinin olduğunu ifade ediyor. Capo yaptığı açıklamalarda, “BTC, boğa koşusunun ana ekseni olan 30.000 dolarlık destek bölgesini kırdı. Bu bir bölge, seviye değil. Bitcoin şimdi 29.000-31.000 dolar arasında ve şu anda o bölgeyi direnç olarak test ediyor.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak analist yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in bir başka yükseliş öncesinde 21.000 dolara kadar düşebileceğini dile getiriyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise Bitcoin 29.000 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altcoin Tahminleri

Bitcoin ile birlikte Capo altcoin’lerde de düşüş beklediğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre Capo altcoin’lerin yüzde 40 ile yüzde 50 arasında düşüş sergilemesini bekliyor. Bu da piyasada başka bir felaket senaryosu yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.

Buna ek olarak analist Bitcoin’in henüz ayı piyasasında hedeflenen rakamı görmediğini ve bu rakamın 23.000 dolar olduğunu ifade ediyor. Analiste göre aynı durum altcoin’ler için de geçerli.

Öte yandan yatırımcı, kripto varlık fiyatlarının en düşük seviyelere ulaştıktan sonra toparlanacağını söylüyor ancak ayı piyasasının yakında biteceği konusunda karamsarlığını sürdürüyor. Kısa süre önce, altcoinlerin 2024’te Bitcoin yarılanmasından sonrasına kadar yeni zirveler yapmayabileceğini ifade etmişti.

Analist bu konuda yaptığı açıklamalarda, “Bu son düşüşten sonra iyi bir toparlanma bekliyorum (kripto paraya bağlı olarak %100-500 sıçrama), ancak bu yılın ilerleyen günlerinde ayı piyasasının devam ettiğini görebiliriz. 2024’ün ortalarına kadar yeni ATH’ler beklemiyoruz.” sözlerini kullandı.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Scott Minerd: Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Düşebilir! Mümkün Mü?

Sonraki Haber

Bu Haber Metaverse Token’ın İşine Yaradı!

İlgili Haberler