Uzman Analiste Göre Bitcoin (BTC) Yeni Bir ATH Yapabilir! Ancak Bazı Şartlar Var!

Fatih Çetin

TheChartGuys’tan Dan McDermitt güncel Bitcoin fiyatıyla ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu. Piyasalarda halen korku ve endişe hakim, fiyatını son birkaç günde yaşadığı iniş/çıkışlar doğru zaman konusunda yatırımcıları ikiye bölüyor. Peki Bitcoin (BTC) yeni bir ATH yapabilecek mi?

Bitcoin (BTC)

Fiyatın son 1 ayda yaşanan yükselişini takdir eden Dan McDermitt yeni bir ATH noktası için “büyük bir katalizöre” ihtiyaç duyulduğunu savunuyor. Geçtiğimiz ayın 20’sinde 29.000 dolara kadar düşen fiyat tam 36 gün sonra 50.500 dolar sınırına yaklaştı. Ancak 51.000 seviyesini alamadı ve yediği retle birlikte 46.000 seviyesine kadar geri çekildi.

TheChartGuys‘ın kurucu ortağı son yaşanan yükselişin haftalık konsolidasyon eksikliğiyle tetiklendiğini düşünüyor. Sıkı bir aralıkta daha yüksek dipler ve daha büyük tepeler oluşturan fiyat aylık bazda bir denge yakaladı.

McDermitt şunları söylüyor:

 “Mevcut yükselişin yeni bir büyük zirve oluşturacağını düşünmüyorum. Sağlıklı bir yükseliş için kısa vadeli konsolidasyonlar görebiliriz. Fiyatın rahatlaması için bunlara ihtiyaç var”.

Fiyatın yeni ATH yakalayabilmesi için güçlü bir katalizör bekleyen tanınmış analist aksi taktirde fiyatın 65.000 dolara yaklaşamayacağına inanıyor.

Büyük Katalizör Ne Olabilir?

Elbette akıllara ilk gelen onaylanacak bir Bitcoin ETF’sidir. SEC tarafından gelecek bir ETF onayı fiyatta ciddi bir tetikleyici olacaktır. Hali hazırda onay bekleyen 21 başvuru bulunuyor. Bunların bir kısmı Bitcoin’e direkt maruz kalırken dolaylı maruziyet planı olan başvurular da bulunuyor.

SEC Başkanı Gensler yakın zamanda kriptoya dolaylı maruz kalan başvuruların daha kolay onaylanabileceğini söyledi. Buna göre önümüzdeki yılın ilk çeyreği içinde en az bir ETF onayı beklenebilir. Kanada gibi pek çok sayıda ülkede onaylanmış Bitcoin ETF’leri bulunuyor. Ancak SEC tarafından verilecek onay çok daha ciddi önem arz ediyor. Hem Amerika’nın kriptoları tamamen tanıması hem de daha fazla kurumsal yatırımcının düzenleyici endişeleri olmadan kriptoya giriş yapmasına olanak sağlayacak böylesi bir gelişme Bitcoin (BTC) fiyatını yeniden 65.000 doların üzerine çıkartabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’un EIP-1559 Güncellemesi, Bitcoin’in SegWit’inden Daha Mı İyi?

Sonraki Haber

1 Aylık XRP Fiyat Hareketi ve 2021 Ripple Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler