Uzman Analist, Shiba Inu ve Dogecoin Hakkında 2022 Beklentisini Aktardı

Mert Bahçe

IG Group’un yan kuruluşu DailyFX’in kıdemli stratejisti Christopher Vecchio, kısa süre önce Yahoo Finance’e Shiba Inu ve Dogecoin hakkında görüşlerini aktardı. Bununla birlikte Vecchio, bu şaka kripto paraların kaderinin Elon Musk’a bağlı olduğunu belirtti.

Ancak Elon Musk Kurtarabilir

Deneyimli stratejist Christopher Vecchio, Shiba Inu ve Dogecoin özelinde yorumlarda bulundu. Başarılı isim, Elon Musk etkisinin bu altcoin’ler için oldukça kritik olduğunu bildirdi. Vecchioe, Musk etkisiyle elde edilen pump hareketlerinin 2022 yılında yavaşlamasını bekliyor. Stratejist, DOGE ve SHIB için zorlu bir yıl olacağını belirtirken şunları kaydetti: “Dogecoin ve Shiba Inu için iyi bir yıl geçerse gerçek bir sürpriz olur.”

Öte yandan başarılı uzman, Bitcoin’in düşüşte en az etkilenen kripto para birimi olacağını vurguladı. Ancak analist, altcoin’ler ve meme coin’lerin derin kayıplar görebileceğini tahmin ediyor. Vecchio, lider kripto para biriminin S2F modelinin sapması, Tom Lee’nin 100.000 dolarlık hedefinin gerçekleşmemesi gibi olayların ardından daha geniş piyasada inan krizinden geçtiğini dile getirdi.

Bununla birlikte aktif cüzdan sayısı ile birlikte zincir üstü işlemlerin düştüğü de bildirildi. Lider Bitcoin, 2021’i Bitstamp borsasında 46.439 dolardan kapatarak şimdiye kadarki en yüksek yıllık kapanışı gerçekleştirdi. Öte yandan BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %31 uzakta işlem görüyor. Bu yıl altı haneli fiyatlar bekleyen birçok piyasa katılımcısı, hissiyatın geri kazanılmasına katkıda bulunabilir.

Merkez Bankaları

Uzman analist Vecchio, 2021’in teşvik politikaları adına başarılı bir yıl olduğunu hatırlattı. Ancak bu yıl birçok şeyin önemli ölçüde farklı olması bekleniyor. FED’in opere ettiği faiz politikası 2022 yılının şekillenmesinde büyük pay sahibi olacaktır. Demokratların meclisin ve senatonun kontrolünü elinde tutması pek olası değil. Bu da büyük olasılıkla bütçe açığının kesilmesine yol açacaktır. Risk dürtüleri giderek yükseliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

AVAX Balinaları Hangi Altcoin’lere Yatırım Yapıyor?

Sonraki Haber

6 Milyar Dolarlık Opsiyonları Sona Erdi Fakat Bitcoin (BTC) Düşüyor!

İlgili Haberler