Utopia CPU ve GPU Kullanmayan P2P Çevreci Madencilik Sistemini Duyurdu!

Bitcoin Haber

Kripto para madenciliği için en önemli sorunların başında ekipman giderleri geliyor. Birçok madenci yüksek ekipman giderleri ve enerji masrafları sebebiyle yatırımlarının zarara dönmesinden şikayet ediyor. Ancak Utopia P2P ekosistemi tarafından geliştirilen Crypton (CRP) madenciliği için hiçbir ekipman masrafı yapmanız gerekmiyor. Yani pahalı ekran kartları veya yüksek kapasiteli disklere para harcamıyorsunuz.

Crypton (CRP) Madenciliği Nasıl İşliyor?

Sistem son derece basit çalışıyor. Üstelik sizden istediği şeyler de son derece kısıtlı ve her evde bulunan şeylerdir. İnternetiniz ve bilgisayarınız varsa evde rahatlıkla Crypton (CRP) madenciliği yapabilirsiniz. Gereksiz ekipman masraflarından kurtulursunuz ve yüksek elektrik faturaları ödemek zorunda kalmazsınız. Üstelik Crypton (CRP) madenciliği sıfıra yakın karbon ayak iziyle geleceğimizi de korur.

Utopia P2P ekosisteminin kripto para birimi olan Crypton (CRP) ağın işleyişinde önemli görevleri üstleniyor. Merkezi olmayan ekosistem içinde Crypton (CRP) iletişim, veri aktarımı ve online ödemeler gibi çok sayıda konuda kullanılabiliyor.

Kripto Para Madenciliğine İlgi Artıyor

İçinde bulunduğumuz yılda yaşanan boğa sezonu kripto paralardan çok daha fazla insanın haberdar olmasını sağladı. Bununla birlikte kripto para madenciliği de oldukça gözde bir yatırım oldu. İnsanlar HDD, GPU veya CPU madenciliği yapabilmek için ekipman üreticilerinden çok sayıda cihaz aldı. Hatta talebi karşılamayan şirketler müşterilerine aylar sonraya teslim tarihi vermeye başladı.

Elbette tüm bu ekipmanların verimli şekilde kullanılabilmesi için ciddi anlamda teknik bilgiye de sahip olmanız gerekiyor. Üstelik sadece ekran kartı, işlemci ve hdd almakla da iş bitmiyor. Yüklü enerji faturalarını da sırtlanmanız gerekiyor. Üstelik ülkemiz özelinde düşünürsek yüksek enerji maliyetleri geleneksel kripto para madenciliğini karlı bir iş olmaktan çıkarıyor.

Crypton (CRP) Madenciliğinin Avantajları Neler?

Geleneksel kripto para madenciliğinin sırtınıza yükledi yüklerden Crypton (CRP) ile kurtulabiliyorsunuz. Yani uygun maliyetli ekipman araştırması, operasyon giderleri ve zarar gören ekipmanların telafisi gibi dertleriniz olmuyor. Utopia P2P ekosistemi tarafından geliştirilen Crypton (CRP) madenciliği sizi tüm bu yüklerden arındırarak kazançlı madencilik yapabilmenizi sağlar.

Üstelik evinizden yapabildiğiniz Crypton (CRP) madenciliği bilgisayarınızı yormaz ve enerji maliyetlerinizi artırmaz. Tüm detay işlemleri sizin yerinize özel olarak tasarlanmış UAM madencilik botu yapar. Bu botun Linux tabanlı bir VPS’e kurulup çalıştırılması yeterlidir. Eğer VPS kiralamak istemezseniz kendinize ait ikinci bir bilgisayara da bunu kurabilirsiniz. Eğer daha fazla UAM botu kurmak isterseniz internetten VPS veya VDS (sanal uzak makine) kiralayarak bunu yapabilirsiniz. Türkiye şartlarında 7/24 açık kalacak normal bir VDS’in aylık maliyeti size sadece 15-20 TL olacaktır. VDS maliyeti kişisel bilgisayarınızın aylık enerji tüketimiyle hemen hemen eşittir.

Crypton özel tasarlanmış bir blockchain ürünüdür. Bünyesinde PoW ve PoS algoritmalarının birçok güçlü yönünü bulundurur. Üstelik kripto para madenciliği için size çok büyük yatırım maliyetleri doğurmaz.

Bot yardımıyla Utopia P2P ekosistemine katkıda bulunursunuz böylece madencilik ödülleri almaya hak kazanırsınız. Merkezi olmayan bir yapı olan Utopia P2P ekosistemi isimsiz geliştiricilerin katkısıyla bu özel botu tasarladı. Güçlü performansı, stabil çalışması ve güvenliği hususunda ciddi çaba harcandı ve sorunsuz şekilde topluluk için yayınlandı.

Crypton (CRP) Madenciliğinin Avantajları

  • Çevrecidir
  • Minimum teknik altyapı ister
  • Güvenli
  • Anonim ağ yapısı
  • USD değişimi için destek
  • Blockchain tabanlı güçlü bir algoritma
  • Kripto para madenciliği konusunda yenilikçi bir yaklaşım

Crypton (CRP) Madenciliği Ödül Sistemi

Madencilik yapan kullanıcılar ağı desteklediği ve veri paketlerinin yönlendirmesini sağladığı için ödüllendirilir. Kullanıcıların Crypton (CRP) madenciliğine katkıda bulunması ağın işlemlerini izlenemez hale getirir ve gizliliği korur. Botu çalıştırarak onun çevrimiçi kalmasını sağladığınız sürece aylık ödüller alırsınız.

Elde ettiğiniz ödülleri crp.is takas sistemini kullanarak satabilirsiniz. Üstelik buradan Cryptons alımı da yapmanız mümkündür. Örneğin latoken.com veya zg.com gibi borsalardan Cryptons (CRP) alım satımı yapabilirsiniz.

Kripto para madenciliği ana akım medya tarafından çevreci olmadığı sebebiyle yoğun eleştirilere maruz kalıyor. Hatta Ethereum gibi büyük ekosistemler dahi daha fazla enerji harcayan Proof-of-Work algoritmasından PoS algoritmasına geçmek için çabalıyor. Son açıklamalara göre 2023 yılına kadar ETH 2.0 ile bu gerçekleşecek ve Ethereum tarihten silinmemek için daha çevreci bir yapıya geçmiş olacak. Bu bile gelecekte çevrecilikten uzak ekosistemlerin silinip gideceğine işarettir.

Tam olarak bu yüzden Utopia P2P yeni nesil bir madencilik anlayışıyla ortaya çıkıyor. Crypton (CRP) sayesinde geleneksel madenciliğin tüm olumsuzluklarından uzak şekilde kripto para madenciliği yapabileceksiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin 40.000 Dolar Sınırına Dayandı, Altcoin’ler de Bitcoin’e Eşlik Ediyor!

Sonraki Haber

Kripto Para Borsaları Kaldıraç Oranlarını Düşürmeye Devam Ediyor!

İlgili Haberler