Ünlü Yazar Neden Bitcoin (BTC) Aldığını Açıkladı

İlayda Peker

Rich Dad Poor Dad adlı kitabın yazarı Robert Kiyosaki, lider kripto para Bitcoin’in (BTC) çok büyük bir avantajı olduğunu ifade ediyor. Ayrıca Kiyosaki, liderlere, Fed’e, Hazine’ye veya borsaya güvenmediği için kripto para birimine yatırım yaptığını da açıkladı.

Neden Bitcoin Alıyor?

Rich Dad Poor Dad adlı çok satan kitabın yazarı Kiyosaki yaptığı son açıklamalarda, neden Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı ve kripto para biriminin mevcut ortamda çok büyük avantajlara sahip olduğunu dile getirdi.

Rich Dad Poor Dad Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitap olarak karşımıza çıkıyor ve altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer alıyor. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Kiyosaki, Bitcoin fiyatının 50.000 dolar seviyesini geçmesinin ardından Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu sözleri kullandı:

Bitcoin 50.000 dolar. Bitcoin sahipleri için harika bir haber. Annem ve babam için kötü haber. Bitcoin, altın ve gümüşe yatırım yapmamın başlıca nedeni; liderlerimize, Fed’e, Hazine’ye veya borsaya güvenmememdir. Ne yazık ki para biriktiren anne ve babalarımız hala onlara güveniyor.

Altın, Bitcoin ve Diğer Varlıklar

Buna ek olarak Kiyosaki Pazartesi günü yaptığı açıklamalarda da Bitcoin’in arttığını, altının durgun olduğunu ve gümüşün tüm zamanların en yüksek seviyesinin %50 altında işlem gördüğünü ayrıca doların da düştüğünü dile getirdi.

Bu noktada Kiyosaki, Bitcoin’in bu varlıklar arasında en büyük artışa sahip olduğunu ve dolar düşerken en iyi yatırım seçeneklerinin BTC ve gümüş olduğunu ifade etti.

Öte yandan Kiyosaki, bir süredir doların ölmekte olduğunu vurgulayarak insanlara Bitcoin satın almalarını tavsiye ediyor. Bitcoin fiyatı Mayıs ayında 40.000 dolar altına gerilediğinde de ünlü yazar insanları BTC almaya çağırmıştı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PrimeXBT Analisti Kim Chua: Bitcoin 100.000 Dolara Çıkabilir

Sonraki Haber

Eski Facebook Yöneticisi En Büyük Kripto Borsalarından Birine Transfer Oldu!

İlgili Haberler