Ünlü Yazar: “Bitcoin, FED’in Sizi Mahvetmesini Engelleyebilir”

Ünlü Yazar: “Bitcoin, FED’in Sizi Mahvetmesini Engelleyebilir”

Piyasanın önemli yatırımcılarından olan “Rich Dad, Poor Dad” adlı kitabın yazarı Robert Kiyosaki, bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin, altın ve gümüşün “gerçek para” olduğunu dile getirdi. Kiyosaki’ye göre bu üç varlık, FED’in “herkesi mahvetmesini” engelleyecek.

FED’in Para Basması

Kiyosaki, FED’in parasal genişleme kapsamında sürekli para basmasını ve özellikle de salgın döneminde attığı adımları sıklıkla eleştiriyor. Bununla birlikte Kiyosaki daha önce paylaştığı bazı Twitter gönderilerinde, Çin’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan küresel salgın sebebiyle yaşanan ekonomik duraklamanın gereksiz olduğunu ifade etmişti.

Öte yandan FED tarafından yeni basılan ve piyasaya sürülen paraları “sahte dolar” olarak adlandıran Kiyosaki, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamalarda takipçilerini altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) alarak kendilerini korumaya almaları yönünde çağrıda bulunuyor.

Kiyosaki bugün yaptığı açıklamalarda ise FED’in bastığı paralar ile kendilerinden olanı kurtardığını geri kalan herkesi bir felakete sürüklediğini ifade etti. Kiyosaki’ye göre herkes altın, gümüş ve Bitcoin yatırımı yaparak “hırsızların durdurulmasına” destek vermeli.

Altında Neler Oluyor?

Kiyosaki’nin yanı sıra başka bir altın destekçisi ve aynı zamanda tanınmış bir Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, altın fiyatının 2009’a benzer şekilde yükselişe geçmek üzere olduğunu ifade eden bir açıklama yaptı.

O dönemde küresel mortgage krizinden sonra altın, 1.087.50 dolardan işlem görüyordu. Ancak 2010’da 1.420.25 dolara yükseldi ve 2011’de 1.531.00 dolara yükseldi. Peter Schiff, bu yeni altın rallisinin daha büyük ölçekte olmasını bekliyor ve 2009-2012 yıllarında olduğundan daha uzun süreceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.