Ünlü Yatırımcıdan Büyük İddia: Bitcoin’i Kurtaracağım

İlayda Peker

Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, geçtiğimiz hafta yüksek profilli girişinin ardından kripto alanından bir kayıpla çıktıktan sonra, Bitcoin (BTC) ile işini henüz tamamlamadığını ima etti. Yatırım kralı, 1.7 milyon takipçisinin bulunduğu Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’i “kurtaracağını dile getirdi.

Bitcoin’i Kurtarmak

25 Ağustos’ta paylaştığı bir tweet’te Portnoy, Bitcoin’i ve kripto para birimlerini, nazikçe sorulması halinde “kurtaracağını” dile getirdi. Portnoy konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’i zirve noktasından alıp satmadığını ve BTC’nin henüz zirveden uzak olduğunu dile getirdi ve “Sallanan kripto piyasasını kurtarmak için Wall Street’teki yığınlardan birkaç dakika uzaklaşmalı mıyım?” ifadelerini kullandı.

Yapılan yorumlara rağmen Barstool kurucusunun bu açıklamayla ne kastettiği belli net bir şekilde anlaşılamadı. Ancak Bitcoin fiyatının son 24 saatte %3,7 düşüşle 11.764 dolardan 11.325 dolara düşmesiyle ilgili olabileceği düşünülüyor.

Bunların yanında Portnoy’un, Gemini borsasının kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss’u 13 Ağustos’ta Bitcoin ve diğer token’lar hakkında konuşmak için ağırlamasından sonra kripto alanına daha fazla dahil olduğu biliniyor. Barstool kurucusu görüşmelerin ardından yaptığı açıklamada kripto paralarla 100.000 doların üzerinde kar elde ettiğini de açıkladı. Ancak sonrasında 21 Ağustos’ta 25.000 dolarlık zararla satış yaptığını da dile getirdi.

Bitcoin’in yanı sıra Portnoy “kurtarma” teklifine Chainlink’i de (LINK) dahil etti. Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Portnoy, “LINK’i de kurtarmanın zamanı gelmedi mi?” ifadelerini kullandı.

Portnoy’un açıklamalarının ardından Twitter’da yapılan yorumlar ise Bitcoin’in böyle bir destek olmadan da güçlü olacağı yönünde. Örneğin bir Twitter kullanıcısı “Crypto Rand”, Bitcoin’in çok büyük olduğunu ve Portnoy’a ya da herhangi birine ihtiyacı olmadığını dile getirdi.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH Yorumları: Ethereum’da Düşüş Tehlikesi Devam Ediyor

Sonraki Haber

DeFi’de Kilitli Miktarın %90’ı Bu 6 Projede Yer Alıyor

İlgili Haberler